Z Našeho Života

 2021   2020   2019   2018   2017 

HC Vítkovice - zápasy 6,7,8,9
   21    Listopad '21
HC Vítkovice - zápasy 6,7,8,9
Hned na dvou halách zápolili tímy 6-9 tříd ve Vítkovické Ostravar aréně a naši zdravotníci byli u toho. I když domácí tým měl ve všech zápasech jasnou převahu, soupeřům to na bojovnosti nic neubralo a bylo tudíž na co se dívat. Během zápasu došlo jen k drobným poraněním, které byly ošetřeny na místě.
HC Vítkovice - HC Sparta
   19    Listopad '21
HC Vítkovice - HC Sparta
Na poslední chvíli si vyžádal hokejový klub HC Vítkovice naši zdravotnickou asistenci na extraligový zápas s HC Sparta Praha. Utkání to bylo zuřívé a domácí vybojovali zasložene vítězství. Během zápasu došlo pouze k drobnému zranění jednoho hostujicího hráče.
Závody základních škol v atletice
   03    Listopad '21
Závody základních škol v atletice
Zahájení sezóny halové atletiky letos připadlo na Závody základních škol. Díky aktuální situaci sice nebyla účast škol tak vysoká jako v jiných letech, avšak o to urputněji žáci zápolili o zisk každého body v soutěži a možné celkové vátezství. Blahopřejeme všem zůčastněným k jejich výborným výkonům.
BO Ostrava x VUT Cavaliers Brno
   26    Září '21
BO Ostrava x VUT Cavaliers Brno
A jsem opět u ledu! S brněnským týmem hraje za poslední dobu již podruhé a taky to bylo znát. Oba týmy šly do utkání naplno a chvíli to vypadal, že budeme ošetřovat i ve svých řadách, když puk vyletěl mimo plochu. Naštěstí se nikomu z nás ani nikomu jinému nic nestalo. Během celého zápasu se také nikomu nic nestalo.
Zažít Porubu jinak
   25    Září '21
Zažít Porubu jinak
V sobotu 25. září 2021 se naši zdravotníci zúčastnili akce s názvem Zažít Porubu jinak. Jednalo se o sousedskou slavnost pořádanou městským obvodem Poruba. Nejen děti, ale také dospělí si mohli v našem stanu vyzkoušet poskytování první pomoci. Pro nejmenší byly připraveny omalovánky a skládačky o lidském těle. Ti starší si mohli vyzkoušet masáž srdce na figurínách, použití AED nebo ošetření krvácivých zranění, které pro ně připravily naše maskérky. Zájemci mohli odejít s namaskovaným zraněním i domů. V neposlední řadě byla připravena ukázka sanitky. Zájemci si mohli prohlédnout její vybavení a být odvezeni i na nosítkách.
Futsal - DIMAKO
24-08 Září '21
Říjen '21
Futsal - DIMAKO
Během posledních 3 týdnů jsme se zúčastnili 32. ročníku turnaje Dimako ve Futsale. Hrálo se ve zrychlené hře, kdy každý jeden zápas trval 20 minut s kumulovanými fauly. Průběh zápasů byl poklidný, dokonce se jeden ze zápasů obešel prvních pár minut bez rozhodčího, ale nakonec to byl strhující souboj tří týmů. K naší velké radosti se celý turnaj obešla bez větších zranění a mohli jsme si tak užít hry.
Koncert Harlej & Jaksi Taksi BRNO
   22    Září '21
Koncert Harlej & Jaksi Taksi BRNO
Brněnský koncert Harlej 22.9.2021 se v Brně konal koncert skupiny Harlej s předkapelou JaksiTaksi. Jednalo se o výtečnou podívanou, která se naštěstí obešla bez zákroku našich zdravotníků.
Koncert Harlej & Jaksi Taksi OSTRAVA
   21    Září '21
Koncert Harlej & Jaksi Taksi OSTRAVA
Dne 21.9. jsme se náš spolek RT Ostravak podílelo na pořádání koncertu na Slezskoostravském hradě, kde vystoupila v rámci svého turné skupina Harlej a také skupina Jaksi Taksi. I přes velkou show se nikomu nic nestalo a diváci i naši zdravotníci si akci moc užili.
Finále Čokoládové tretry
   21    Září '21
Finále Čokoládové tretry
Jedni z nejmenších sportovců na finále Čokoládové tretry tvrdě bojovali o prvenství ve svých disciplínách a kromě pár odřených kolen a škrábanců od pádů probíhala akce i za příznivého počasí velmi poklidně a všichni si jí velmi užili.
Naplno Fest
   18    Září '21
Naplno Fest
Přestože hlásili propršený den, nakonec to nebylo tak zlé a na již 2.ročník jsme dorazili. Bylo sice chladno, ale to Vám vůbec nevadilo a přišli jsme opravdu v hojném počtu. Koncert Simy, Kaliho nebo Terezy Kerndlové byl zaplněn a byli jste skvělí. Ošetřili jsme pár drobných tržných poranění, naštěstí nic vážného.
Beskydský pohár přípravek
   16    Září '21
Beskydský pohár přípravek
16.9.2021 se naši zdravotníci zúčastnili Beskydského poháru přípravek, kde bylo naštěstí nejvážnějším zraněním píchnutí včelou a odřené koleno.
Atletická liga minipřípravek
   14    Září '21
Atletická liga minipřípravek
Dressler sr
Mistrovství Moravy a Slezska družstev žáků
   12    Září '21
Mistrovství Moravy a Slezska družstev žáků
Neděle 12. září patřila mladým atletům a atletkám z Moravy a Slezska. Na Městském stadionu v Ostravě se konalo Mistrovství Moravy a Slezska žáků v atletice. Celá akce probíhala za krásného slunečného počasí, což vybízelo mladé závodníky k překonávání rekordů. Rescue Team Ostravak.com zajišťoval na této akci zdravotnický dozor. Až na pár oděrek se celý soutěžní den obešel bez zranění.
KinderFest České Budějovice
   12    Září '21
KinderFest České Budějovice
12.9 byl zahájen další letošní Kinder fest. Na tuhle akci přišlo mnoho dospělých a dětí, kteří si užily úžasné vystoupení v podání lollipops, Michala Nesvadby z kouzelné školky, Fíha Tralala, Paci pac, Štístka a Poupěnky, čiperkové a Smejko a Tanculienka, děti měli přístup k skákacím hradům pár se jich taky ztratilo ale rodiče si hnedka pro svoje děti přišli, Rescue team - Ostravak.com ošetřoval 3 osoby, 1 dítě a 2 dospělí. Počasí vyšlo nádherně a na konci akci všem dávali zdarma zmrzlinu, tříšť a cukrovou vatu.
Baráž o postup do 1.ligy
   04    Září '21
Baráž o postup do 1.ligy
4.9.2021 se dvě naše zdravotnice zúčastnili závodů v atletice. Až na drobná zranění se nic vážného nestalo a spíš si naše zdravotnice oprášily své znalosti v tejpovaní.
FARM TOUR Hrabyně 2021
   29    Srpen '21
FARM TOUR Hrabyně 2021
Poslední akce prázdnin náš team zavedla ke krásnému Národnímu památníku II. světové války v Hrabyni, kolem něhož byl vytyčen okruh pro cyklistické závody s názvem Farm Tour. První závod s menším počtem kol byl věnován mladším jezdcům do 12 let, druhý závod s vyšším počtem kol jela starší mládež do 20 let. Náš team čítající 4 členy, byl rozdělen do dvou stanovišť. První část doprovázela závod v sanitce a část druhá dohlížela u startovní čáry. Ani chladné počasí a déšť neubralo fandícímu obecenstvu na náladě. Zodpovědným cyklistům nebylo potřeba za celý den zdravotnické pomoci, za což jsme byli velmi rádi.
Zouktime dance holiday in Croatia
28-11 Srpen '21
Září '21
Zouktime dance holiday in Croatia
Letošní Zouktime holiday in Croatia byl velice specifický. Jednak svou délkou, byl to první ročník 14 dní Zouktime v Chorvatsku, ale také epidemiologickou situací ve světě. Bylo třeba zařídit mnoho opatření, aby tato každoroční akce mohla proběhnout hladce. 14 dní dá opravdu zabrat, ale opravdu to bylo legendární. Mnoho tance, mnoho zábavy, mnoho lekcí, mnoho představení, mnoho moře a plavání a celkově to bylo naprosto skvělé. Samozřejmě takto dlouho doba tance se začne podepisovat na lidech a tak jsme měli plné ruce práce. A naši zdravotníci se nezapřou ani když mají chvíli volna a tak pomohli zachránit cizímu pánovi život, když se mu udělalo nevolno a přestalo mu tlouct srdce. Jsme opravdu rádi, že je máme. Těšíme se na další zouk akce.
Memoriál Jana Veselého
   28    Srpen '21
Memoriál Jana Veselého
Dne 28.8. se konal v Ostravě Porubě cyklistický závod, kde dozorovali naši zdravotníci. Bohužel tento závod se neobešel bez zranění a dokonce byla potřeba u jednoho z účastníků závodu přivolat posádku ZZS. Dále už jsme pak jen ošetřovali na místě méně vážná poranění - nejčastěji odřeniny po pádu z kola. I přes tyto chvíle napětí jsme si závod spolu s diváky užili a fandili do poslední minuty.
KinderFest Olomouc
   28    Srpen '21
KinderFest Olomouc
Dne 28.8 se konal 1.ročník KinderFestu v Olomouci, vystupovali zde jak kouzelníci, tak známé osobnosti jako například Michal z Kouzelné školky. Na dozoru se zdravotníci setkali s jen mírnými případy, kde byla potřeba zdravotnické péče, konkrétně třeba odřeniny a další drobná poranění. Při nepříznivém počasí však také proběhla krátká ukázka zdravotnického batohu pro všechny zaujaté děti.
Amateur Hockey Cup
27-29 Srpen '21
Amateur Hockey Cup
O víkendu 27.-29.8.2021 proběhl v hale HC RT TORAX Poruba první ročník Amateur Hockey Cupu, který jsme zdravotně zajišťovali. I když se se jedná o turnaj pro ryze amatérské hráče, neobešel se bez emocí a nebylo nouze o napínavé chvilky. Vítězství si nakonec vybojovali HC Euromaster, kteří byli společně s VHK Nýdek favorité už od prvního dne. Celý turnaj se obešel bez vážnějších zranění, ošetřovali jsme jen drobná poranění a chladili namožené svaly. I když byla na stadionu docela zima (venku snad milion stupňů, vevnitř tak 13 :)), turnaj jsme si užili a těšíme se na další.
Helax open aftercovid party 2021
   27    Srpen '21
Helax open aftercovid party 2021
Závěr léta sebou přinesl také poslední open air akci oblíbeného rádia Helax, kdy se nejen skalní fanoušci přišli pobavit a zakončit prádzniny nejlepším možným způsobem. Párty se konala vedle koupaliště Ve Frýdlantu nad Ostravicí. Akce to byla sice komornější, to však na atmosféře neubralo. Kromě jedné skromné stage byl pro účastněné přistaven také Helax fotokoutek, kde jsme se také nechali vyfotit. V pozdějších hodinách s přibívajícím alkoholem v žilách začínala pravá "zábava", hlavně pak pro nás. Kromě pár opileckých pádů na zadek se nakonec nikomu nic nestalo a všichni bezpečně odešli nad ránem domů.
Memoriál R.Mikuly
   27    Srpen '21
Memoriál R.Mikuly
Dne 27.8.2020 proběhl v hale Sareza Ostrava 13.ročník vzpomínkového turnaje na bývalého hráče KFV Roub Vítkovice pana Rostislava Mikulu, který zahynul v roce 2008 při železničním neštěstí ve Studénce. Letos byl termín Memoriálu časově o něco posunut. Zúčastnily se jej tři týmy, domácí KFV Roub Vítkovice (divize F), druholigový Baník Ostrava a nedávno ještě druholigový (dnes divizní) SK Ferram Opava. Týmy se utkaly každý s každým v zápasech 2x20 minut hrubého času. Na místě byli dva naši zdravotníci, zápas proběhl v přátelském duchu, bez zranění.
Horkýže Slíže & Zakázaný ovoce
   19    Srpen '21
Horkýže Slíže & Zakázaný ovoce
Dalším ze série koncertů bylo Horkýže Slíže & Zakázaný ovoce jak jinak než na Slezskoostravském hradě. Přišlo více lidí než bylo očekáváno, protože počasí moc nepřálo, ale vám to moc nevadilo. My si koncert také užili, byla to pro nás sice hlučná, ale jedna z velmi hezkých služeb. Samozřejmě klidná, nikomu nebylo třeba pomoci v rámci zdraví.
Letní kino
   18    Srpen '21
Letní kino
Středeční letní večer v Amfi Poruba bylo plné lidma, kteří se přišli podívat na novou komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Srpnové noci už bývají chladné, tomu ani tentokrát nebylo jinak a spousta z vás už ke konci "klepala kosu", ale většina se na to připravila a donesla si deky a polštáře a tak všichni vydrželi do konce.
Divokej Bill
   15    Srpen '21
Divokej Bill
Druhým koncertem na Slezskoostravském hradě v Ostravě byl koncert Divokého Billa. Na tento koncert jen tak někdo nezapomene. Bylo to legendární. Lidí přišlo požehnaně, měli se taky na co těšit. Počasí vyšlo krásné, noc teplá. Jsme rádi, že můžeme být součástí a mít na starost zdravotní stránku akcí na Slezskoostravském hradě. Těšíme se na další koncerty.
Pohár SFČR
   15    Srpen '21
Pohár SFČR
Výkonný výbor Moravskoslezského svazu futsalu vyhlásil nový ročník Poháru SFČR 2021. Do Poháru se letos v MS kraji přihlásilo těchto šest týmů: 1. FC Baník Ostrava, 2. ComProMiS Ostrava, 3. Dragons Nový Jičín, 4. Vegas Kopřivnice, 5. Roub Vítkovice, 6. Lesní Zvěř Frenštát pod Radhoštěm. Tato pěkná akce proběhla v neděli 15.8. od 18:15 v hale SAREZA v Ostravě - Přívoze. Akce proběhla v přátelském duchu a bez zranění:)
Tipsport UniCup BO Ostrava x Riders Pardubice
   15    Srpen '21
Tipsport UniCup BO Ostrava x Riders Pardubice
Vracíme se po téměř roce na led k univerzitnímu hokeji. Tentokrát hraje ostravský tým Bo proti pardubičákům Riders. Bylo se opravdu na co dívat. Hokej to byl rychlý, pestrý, plný zákroků a pro nás perných chvil. Pár hráčů muselo být ošetřeno, ale naštěstí nic z toho nebylo vážné. Těšíme se na další utkání.
Radvanická rocková rokle
   08    Srpen '21
Radvanická rocková rokle
Rockeři a rockerky se od dopoledních hodin mohli bavit na již 2.ročníku radvanické rockové rokle a těšit se na spoustu skvělých kapel. Závěr celého festivalu završila kapela DOGA, na kterou všichni celý den netrpělivě čekali. Našich potřeb na akci bylo třeba, naštěstí jen v pár případech. Doufali jsme během celého dne, že všichni poctivě dodržují pitný režim, protože tento den byl velmi teplý.
Baška Žije 1.ročník
   31    Červenec '21
Baška Žije 1.ročník
Dne 31.7.2020 vyrazili naši zdravotníci Rescue Teamu na festival baška žije, kde zajišťovali zdravotnický dozor. Vzhledem k velice teplému počasí naši zdravotníci zasahovali nejvíce během poledne, kdy se jednalo pouze o kolapsové stavy a naštěstí po celou dobu trvání akce nebyla třeba transportu do nemocnice. Festival přilákal spousty lidí, kteří se mohli těšit na vystoupení Slzy, Kaliho, Lucie Bílé a mnoho dalších. Nejen návštěvníci ale i naši zdravotníci si tuto akci užili.
Jarek Nohavica & hosté
29-30 Červenec '21
Jarek Nohavica & hosté
2 večery v porubském "amfíku" hostoval neskutečný zpěvák Jarek Noahvica. Tak skvělé koncerty jsme snad ještě ani nezažili. 2 hodiny hrál pouze pro Ostravu a jak bylo vidět, opravdu si to moc užil i on sám. Děkujeme moc!
Project X vol.1
   23    Červenec '21
Project X vol.1
Dne 23.7. vyrazili naši zdravotníci dozorovat na studentskou párty, která se konala v Dolní oblasti Vítkovic. Tento dozor byl pro naše zdravotníky velice pestrý co se týká ošetřování a transportů do nemocnic. Sehraný tým zdravotníků si naštěstí dokázal poradit v každém případě a tuto akci jsme společnými silami zvládli zajistit. Těšíme se na další spolupráci a dozorování na této akci.
European Champions Cup - Baseball
13-17 Červenec '21
European Champions Cup - Baseball
5 dní plných baseballu, radosti, smutku i zklamání, ale hlavně neskutečných výkonů. V Ostravě Porubě v Arrows parku se odehrával championát mužů v baseballu. Během těchto dní v parku bylo dost napínavých, nečekaných, ale i obávaných chvil. Nehledě na to, že občas počasí moc nepřálo a musely se zápasy zrušit nebo odložit. Nakonec vše dobře dopadlo a výhru si odváží německý tým Heidenheim Heideköpfe. Gratulujeme!
Twistovo tábor Slovensko
03-11 Červenec '21
Twistovo tábor Slovensko
Tak jako loni i letos se vracíme na tábor plný legrace a dobrodružství do krásné Trenčianské Teplé na Slovensko. Opět jsme byli tím zahajovacím turnusem 1.funny days cestovní kanceláře Twistovo. Přes 130 dětí se opět přijelo na 7 dní pobavit a zažít nezapomenutelné zážitky v přírodě. Jsme moc rádi, že jsme mohli být součástí již druhým rokem.
Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva
   01    Červenec '21
Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva
Dne 1. července se na Městském stadionu v Ostravě Vítkovících konalo očekávané Mistrovství Moravy a Slezska staršího žačstva v atletických disciplínách. Počasí přálo nejen atletům, ale zpříjemňovalo již tak napínavý den. Sportovní aktivity se většinou neobejdou bez menšího zranění, což k nám do ošetřovny přivedlo pár sportovců s lehkými odřeninami, namoženými kotníky a unavenými svaly. Akce se však obešla bez většího zranění.
2.kolo soutěže družstev staršího žactva MSK
   29    Červen '21
2.kolo soutěže družstev staršího žactva MSK
Ve 2.kole žáků už byli ti nejlepší z nejlepších. Soutěžilo se ve stejných kategoriích jako při prvním kole. Žáci při krásném počasí podávali neskutečné výkony, tak není moc divu, že padly osobní rekordy. Jsme moc rádi, že jsme zasahovali pouze u drobných poranění nebylo třeba předat nikoho k další péči.
MČR Futsal žen FAČR 2021
26-27 Červen '21
MČR Futsal žen FAČR 2021
Třetí červnový víkend byl věnován z naší strany hlavně na Mistrovství České republiky žen ve futsale. Sjelo se bohužel jen 8 družstev, díky nedávnému přírodnímu jevu v Hodoníně se jejich tým nemohl dostavit. Ve dvou skupinách na dvou halách v Ostravě Přívoze se první den zápasilo o postup do semifinále. Výhru si nakonec utrhl tým Nástěnky Brno, ale neměly to vůbec lehké. Moc gratulujeme a těšíme se na další ročník.
Olga Lounová - Koncert pro dobrou věc
   18    Červen '21
Olga Lounová - Koncert pro dobrou věc
Do Palkovic se sjeli všichni místní i ti z většího okolí, aby se přijeli podívat na krásný koncert Olgy Lounové nebo si od ní nechali podepsat CD nebo čepici. Ať to nevypadalo zprvu moc dobře, počasí nakonec vyšlo krásně slunečné. Po koncertu Olgy mohli diváci zůstat na menší after party, která trvala do brzkých ranních hodin.
Krajský přebor žactva - SSK
   09    Červen '21
Krajský přebor žactva - SSK
Dne 9.6. se sjeli všichni žáci a žačky z celého kraje, aby změřili své síly v 1.kole přeboru. Akce probíhala za lehce nepříznivého počasí, které se nakonec udobřilo. Žáci soutěžili v několika kategoriích jako třeba výška, koule 3kg, štafety na 60 m a mnoho dalších. Našich služeb naštěstí nebylo třeba, za což jsme vůči soutěžícím moc rádi a přeje jim spoustu úspěchů v dalších soutěžích.
Atleti SPOLU - Ostrava - SSK Vítkovice
   02    Červen '21
Atleti SPOLU - Ostrava - SSK Vítkovice
Po krátké době jsme opět na atletickém stadionu v Ostravě Vítkovicích na setkání atletů. Tato akce se konala po celé republice ve stejný den. Přítomni byli z celého MSK kraje v několika kategoriích. Pro nás to byla nabitá služba na počet ošetření. Bohužel nechyběla ani spolupráce s ZZS MSK, která byla potřeba pro následná ošetření. Všem zúčastněným přejeme mnoho štěstí v dalších soutěžích, zraněným brzká uzdravení a všem hodně úspěchů.
Mítink ČAS - SSK Vítkovice
   23    Květen '21
Mítink ČAS - SSK Vítkovice
Naše první dozorová činnost pro atletiku SSK Vítkovice byla právě na mítinku české atletické asociace dne 23.5.2021. Bylo zde viděno mnoho věkových skupin v široké škále odvětví atletiky. Ošetřili jsme pár drobných zranění a po celou dobu jsme byli v pohotovosti pro jakýkoli větší zákrok.
BO Ostrava vs. UK Hockey Prague
   05    Říjen '20
BO Ostrava vs. UK Hockey Prague
Třetím zápasem v lize univerzitního hokeje dne 5.10. byl napínavý souboj BO Ostrava a UK Hockey Prague! Na zápas byli vyslání 2 zdravotníci aby se postarali o případné zranění hráčů. Celý průběh zápasu byl velmi napjatý rivalitou těchto dvou univerzit. Férová hra všech hráčů, však nepřispěla zranění žádnému. Vyvedený a napínavý zápas skončil 4:3 pro BO Ostrava v prvním prodloužení!
Školení ZŠ Horymírova
   02    Říjen '20
Školení ZŠ Horymírova
Dne 2.10.2020 navštívili naši zdravotníci ZŠ Horymírova s projektem "Doktora se nebojíme, kde navštívili nejdříve 4. a poté 8. třídy. Děti byly velice šikovné a velmi rychle a zábavnou formou si osvojili základy první pomoci a velmi dobře uspěli i v závěrečném kvízu. Tento projekt byl realizován za podpory městského obvodu Ostrava-Jih.
logo společně tvoříme Jih
MČR v synchonizovaném plavání
   28    Září '20
MČR v synchonizovaném plavání
Sváteční den naši zdravotníci strávili na krytém bazéně v Ostravě Přívoze, Vodní svět. Celý den asistovali na MČR v synchronizovaném plavání. Celý den se potýkali s plavkyněmi od 4 let, které soutěžily v mnoha kategoriích. Od hodnocení figur až po soutěžení v týmech.
DIMAKO 2020
25-10 Září '20
Říjen '20
DIMAKO 2020
Datem 25.-26.9. byl zahájen 31.ročník série futsalovych klání s názvem Dimako 2020. V tomto utkání se v 6 dnech utkaly nejlepší týmy z ČR aby poměřili síly a obhájili nárok na 1.ligu! Rescue Team - Ostravak. com zajišťoval u Všech těchto zápasu dozorovou činnost a dohlížel na hladký průběh a ošetřil bezmála 8 zraněných a jednoho pacienta za asistence ZZS. Děkujeme klubu KFV Roub Vítkovice za projevenou důvěru zajišťovat jejich akcí.
PROJECT X vol.3
25-26 Září '20
PROJECT X vol.3
25.9.2020 se v Brickhousu v Dolních Vítkovicích odehrála největší studentská party, kterou se, i přes coronavirová opatření, podařilo uskutečnit. Byly postaveny dokonce obě stage, hlavní se zaměřovala na EDM (electronic dance music) a druhá na DNB (drum and bass). Této akce se zúčastnilo kolo 1 700 lidí a náš tým 6 zdravotníků zde zabezpečoval lékařský dohled. Dbali jsme samozřejmě nejvyšší opatrnosti, naší zdravotníci byli vybaveni respirátory a vše se po každém pacientovi důkladně dezinfikovalo. Samozřejmě ani tato akce se neobešla bez zranění, ale naštěstí žádná z nich nebyla opravdu závažná. ZZS jsme ale bohužel kvůli neuvážené konzumaci alkoholu byli nuceni dvakrát přivolat. Doufáme, že se brzy budeme moct zúčastnit dalších akcí. Do té doby vám přejeme pevné zdraví. Rescue Team – Ostravak.com
BO Ostrava vs. VUT Cavaliers Brno
   19    Září '20
BO Ostrava vs. VUT Cavaliers Brno
Dalším v pořadí ze soupeřů pro ostravský hokejový tým byli brněnští Cavalíři. I s těmito soupeři si kluci poradili báječně. Tento zápas se ale neobešel bez zranění, bohužel je toto tvrdý sport a taky to na ledě bylo pocítěno. Pár drobných zranění si tento zápas vysloužil.
Školení učitelů Lipník nad Bečvou
   17    Září '20
Školení učitelů Lipník nad Bečvou
Školení pedagogů 17.9. proběhlo na ZŠ Osecká 315 v Lipníku nad Bečvou školení učitelů 2. stupně týkající se zásad a poskytování první pomoci a resuscitace. Učitelé si i prakticky vyzkoušeli tyto činnosti: první pomoc při krvácení, při zlomeninách, při zástavě krevního oběhu a další situace při záchraně v ohrožení životních funkcí. Ocitli se tak v situaci, která by mohla skutečně nastat. Celé školení trvalo 4 hodiny. Odpovídali jsme také na různé otázky ohledně záchrany života. Další školení se uskuteční v nejbližší době pro učitele ZŠ Osecká 315.
BO Ostrava vs. HC UPOL
   13    Září '20
BO Ostrava vs. HC UPOL
Máme tady novou sezónu univerzitní ligy v ledním hokeji. Ostravský tým BO Ostrava se na domácí půdě utkal v odvetě s týmem z Olomouce. Celý zápas byli všichni napjatí, protože se hrálo o postup do semifinále turnaje Tipsport Unicupu. Sem tam se vyskytly menší problémy s akčností hráčů, přeci jen se rvali jak koně o každý gól. Naštěstí se nic vážného nikomu nestalo, pouze nějaké drobné tržné ranky a modřiny od puku.
Zouktime dance holiday in Croatia
30-06 Srpen '20
Září '20
Zouktime dance holiday in Croatia
Jako už každý rok, tak i při letošní složitější epidemiologické situaci, se naši zdravotníci zúčastnili tanečního týdnu v Chorvatsku. Poloostrov Kačjak, spadající pod Dramalji hostil všechny tanečníky v celém resortu. Týden byl plný tance, moře, sluníčka, zábavy a zase tance. Špatné počasí se nás téměř vůbec nedotklo. Během celého týdne byli nejčastější bolesti svalů po náročných workshopech tance, sem tam něco jiného. Ale celý týden si všichni, včetně nás moc užili.
Helax open air Frýdlant nad Ostravicí
28-29 Srpen '20
Helax open air Frýdlant nad Ostravicí
Dne 28.8. během začátku akce probíhalo vše v klidu bez žádných ošetření. Docházelo k pravidelné obchůzkové činnosti. V pozdějších večerních hodinách za námi přišla slečna, že si poranila prsty. Proběhla fixace, chlazení a doporučení k ošetření lékařem. Dále jsem zasahovali u dívky s krvácením z dutiny nosí, která nám sdělila, že na to trpí. Těsně před ukončením akce jsme ošetřili mladíka, který byl těžce intoxikován alkoholem a byl v bezvědomí. Mladík byl předán ZZS MSK k další péči. Během celé akce byla s námi v součinnosti bezpečnostní služba, spolupráce bez problému fungovala a nenastal během akce žádný závažný problém.
PROJECT X - Největší studentská party v Ostravě
28-29 Srpen '20
PROJECT X - Největší studentská party v Ostravě
V noci z pátku 28.8. na sobotu 29.8. se v areálu Dolní oblasti Vítkovic uskutečnil již druhý dvoj festival PROJECT X. Ne nadarmo má tato akce honosný přívlastek "největší studentská akce". Oproti předešlé akci, o které se dočtete níže, se této zúčastnila plná kapacita povolená vládními nařízeními pro tyto akce. Bohužel taková masa mladých lidí přitahuje značné množství problémů, proto jsme posílili náš tým o další zdravotníky. I přesto, že jich bylo více, měli plné ruce práce. Jako příklad uvedeme pár konkrétních případů. K prvnímu případu byli naši zdravotníci přivoláni a shledali na místě mladíka těžce intoxikovaného alkoholem. Po zhodnocení jeho stavu byl předán do péče posádce RZP. Zdravotnický tým byl také přivolán mimo areál, kde shledal muže, který se po pádu uhodil do hlavy o betonovou konstrukci. Z důvodu ztrácení vědomí a podezření na poranění páteře mu byly přiloženy imobilizační pomůcky a byl předán do péče ZZS MSK. Také jsme se museli vypořádat s mladou dívkou v silných křečích. V průběhu festivalu se samozřejmě ošetřovali také drobná povrchová zranění nebo osoby po zásahu pepřovým sprejem.
FDS 2.termín letního soustředění
15-22 Srpen '20
FDS 2.termín letního soustředění
Pokračování s tanešní školou Fantasy Dance Studio opět v malebné vesničce Dol u Sedlic proběhlo tentokrát se starší skupion od 15 let a výš. Zde se už více trénovalo, 3x denně, ale také dosti blblo. Žádná válečná zranění si domů nikdo neodvážel, nanejvýš tak bolavé nohy z tance, nebo vysílené svaly.
Futsal přípravný zápas
14-14 Srpen '20
Futsal přípravný zápas
Dne 14.8.2020 proběhl v hale Sareza Ostrava přípravný futsálový zápas KFV Roub Vítkovice proti týmu C.I.P. Ostrava. Jednalo se o přípravný zápas k otevření nové sezóny 2.ligy českého futsálu. Na místě byli dva naši zdravotníci kteří ošetřili zraněného hráče týmu Roub Vítkovice. Až na toto drobné zranění dolní končetiny proběhl celý zápas v přátelském duchu.
Memorial R. Mikuly
07-08 Srpen '20
Memorial R. Mikuly
Dvoudenního futsalového memorialu Rostislava Mikuly jsme se účastnili dne 7.-8.8.2020. Během těchto dní se na hřišti v hale Sareza v Ostravě vystřídalo na 6 futsálových týmů z celé Moravy a Slezska. Tato utkání byla symbolickým předělem 12. ročníku této akce k uctění památky Rostislava Mikuly který byl hráčem KFV Roub Vítkovice a zesnul při železničním neštěstí ve Studénce v roce 2008. Celá akce se obešla bez vážnějších zranění.
PROJECT 2 - Největší studentská party v Ostravě
31-01 Červenec '20
Srpen '20
PROJECT 2 - Největší studentská party v Ostravě
První velká akce prázdnin pro studenty v Ostravě a ne jen pro ně se konala v dolní oblasti Vítkovic v Ostravě. Přítomno bylo okolo 1500 lidí a bylo to taky znát. Dvě stage byli plně v provozu a střídalo se na nich hned několik "dídžejů". My jsme měli plné ruce prác celou noc až do konce této akce. Spolupráce s ZZS MSK nás neminula a pár zásahů potřebovalo převoz do nemocnice sanitkou. Doufáme, že jsou již všichni v pořádku doma a těší se na podobné akce tohoto typu v Ostravě.
Radvanická rocková Rokle
25-25 Červenec '20
Radvanická rocková Rokle
Dne 25.7.během dopoledních hodin probíhalo vše v klidu bez žádných ošetření. Docházelo k pravidelné obchůzkové činnosti. V odpoledních hodinách bylo první ošetření HK, kde byla použita pouze dezinfekce a krytí. Dále ošetření osoby také skrz HK a následně doporučení k odbornému lékaři. K večeru byla akce už více obezřetnější jelikož účastníci akce už byli dosti pod vlivem alkoholických nápojů. Nedošlo k dalšímu žádnému ošetření pouze na žádost pár účastníků byl proveden kontrolní test na přítomnost alkoholu. Během celé akce byla s náma v součinnosti požární hlídka a také bezpečnostní služba Ziros komunikace a spolupráce bezproblému fungovala a nenastal během akce žádný problém.
Demonstrace
20-20 Červenec '20
Demonstrace "Ostrava nemlčí"
Dne 20.7.2020 jsme se služebně účastnili protestní akce "Ostrava nemlčí" kterou organizovalo stejnojmenné občanské sdružení. Akce byla odpovědí na nově vydaná opatření proti šíření pandemie viru COVID-19. Našim úkolem bylo na místě dohlédnout na dodržování bezpečnostních opatření ve formě osobních rozestupů a nošení roušky. Zároveň jsme na místě byli připraveni k ošetření případných zranění způsobených ať davovým nepokojem nebo běžnými úrazy. Celá akce však proběhla v poklidu a bez jediných komplikací. Na místě jsme spolupracovali s hlídkami PČR k zajištění hladkého a bezproblémového projetí sanitního vozidla.
FDS 1.termín letního soustředění
18-25 Červenec '20
FDS 1.termín letního soustředění
Jako již tradičně jsme opět zavítali do jižních Čech na HipHop camp s pražskou taneční školou Fantasy Dance Studio a jejich mladším osazenstvem do 15 let do malebné vesničky Dol u Sedlic a tam do RZ Radost. Celý týden všichni pilně trénovali 2x denně, ale také hráli sposutu her v lese nebo jinde. Děti odjížděli plné úsměvů a nových kroků zpět do Prahy, naštěstí všichni zdrávi.
Twistovo 1.funny days
05-12 Červenec '20
Twistovo 1.funny days
Naši zdravotníci nepůsobí pouze v České republice, ale také v Chorvatsku nebo na Slovensku, kde se vyskytli tentokát na týdenním táboře. Slovenští sousedé jsou nám blízcí a proto jsme za nimi vyrazili. Tábor byl plný táborových her, ale i těch běžných jako je volejbal, fotbal nebo hrátky v bazéně. Kromě běžné činnosti zdravotníka jsme ošetřovali i různá válečná zranění z her nebo spostu bolavých krků.
KFV Roub Vítkovice
   26    Červen '20
KFV Roub Vítkovice
Finálový večer byl plný zvratů a nečekaných chvilek. Celý večer se nesl ve skvělé atmosféře. Taky aby ne, když jde o první 3 místa "na bedně". I když počasí moc nepřálo a celý večer propršelo i skrz stěny sportovní haly Sareza v Ostravě Přívoze, hráče to nijak nezastavilo a šli si za svým. Na tento zápas budou ještě dlouho vzpomínat, někteří i během své rekonvalescence z válečných zranění, které nebyly však nijak závažná a život ohrožující. Do další sezóny přejeme spoustu úspěchů, málo zranění a spoustu prokopaných dní.
KFV Roub Vítkovice
   19    Červen '20
KFV Roub Vítkovice
A máme tady souboj o místa v tabulce. Opět se sešly 4 týmy, aby se utkaly. 6 zápasů proběhlo bez problému. Bylo vidět, že si to všichni moc užívají. Těšíme se na příští týden na finále.
MARPO & TROUBLEGANG koncert
   13    Červen '20
MARPO & TROUBLEGANG koncert
První po karanténní koncert, na kterém jsme se mohli podílet, proběhl v Ostravě-Porubě v High Lite oblasti. Jsme rádi, že její náplní byl zrovna MARPO a skvělý TROUBLEGANG, který celý koncert streamoval na internetu- I přes všechna přísná hygienická opatření se povedl opravdu skvěle a jsme rádi, že se sešlo tolik lidí. Tak třeba příště naviděnou!
KFV Roub Vítkovice
   12    Červen '20
KFV Roub Vítkovice
Jako každý pátek jsme se účastnili turnaje 4 týmů ve sportovní hale Sareza v Ostravě-Přívoz. Atmosféra byla skvělá, protože se týmy bily o poslední místa na postup do finále. I když některé zákroky nevypadaly dobře, dopadlo vše dobře a bez úrazu.
Demonstrace
09-09 Červen '20
Demonstrace "Ostrava nemlčí"
Dne 6.9.2020 proběhla na Masarykovém náměstí v Ostravě demostrace proti aktuálním opatřením v ČR v rámci nynější epidemiologické situace ohledně koronaviru a také proti stávající vládě ČR proti panu premiérovi Babišovi. I když měla celá demostrace pouhých 90 minut, tak se toho událo za tu dobu dost. Na tuto akci se přišlo podívat okolo 600 lidí a všichni byli značně slyšet. Našich slušeb nebylo potřeba, byla to poklidná demostrace.
KFV Roub Vítkovice
   05    Červen '20
KFV Roub Vítkovice
Dne 5.6.2020 jsme sloužili zdravotnický dozor na třetím futsálovém klání sezóny s názvem Rychlý míč 2020. Utkání se účastnili čtyři týmy z Moravskoslezského kraje. Turnaj se odehrál v hale Saréza v ostravském Přívozu. Celá akce se obešla bez zranění což velmi ocenili naši zdravotníci, kteří toho dne absolvovali praktickou část maturitních zkoušek na střední škole zdravotnické. Přejeme jim hodně zdaru u didaktických a ústních zkoušek. Již nyní pro Vás společně s KFV Roub Vítkovice která tyto turnaje pořádá a je jedením z našich nejvýznamnějších partnerů připravujeme další akce.
KFV Roub Vítkovice
   29    Květen '20
KFV Roub Vítkovice
Už podruhé se uskutečnil turnaj 4 futsalových týmů, na kterém jsme byli přítomni. Pro hráče byl mnohem lepší než ten předešlý, protože tentokrát nebyla zapotřebí asistence ZZS MSK a nikomu se nic závažného nestalo. Těšíme se na další turnaje!
KFV Roub Vítkovice
   22    Květen '20
KFV Roub Vítkovice
A JE TO TADY! První akce po ukončení nouzového stavu. Tu čest měl furtsalový turnaj 4 týmů ve sportovní hale Sareza v Ostravě Přívoze. Ne všechno ale bylo zalité sluncem. Během prvních pár minut se jeden hráč celkem nehezky zranil a my měli hned plné ruce práce. Pacient byl předán ZZS MSK a my mu přejeme brzké uzdravení. My jsme si to po delší době taky moc užili a těšíme se na další shledání.
Štíty pro ZŠ Horymírova a MŠ Rezkova
   10    Květen '20
Štíty pro ZŠ Horymírova a MŠ Rezkova
Měli jsme tu možnost a byly nám podarovány štíty, které v tuto chvíli jsou velice diskutovány. Zaměstnanci ZŠ a MŠ proto tzv. skákali 2 metry vysoko, když se doslechli, že dostanou do tříd nebo třeba do kuchyně štíty místo roušek. Spokojené tváře zaměstnanců jsme sice v tu chvíli nemohli, ale po nasazení štítů opravdu stály za to. My jsme rádi, že jsme vám mohli alespoň takhle pomoct.
COVID-19 | Čokoláda zdravotníkům!
   20    Duben '20
COVID-19 | Čokoláda zdravotníkům!
Jak všichni víme, zdravotníci jedou skoro bez zastavení a mnohdy se ani nemají šanci zastavit mezi službami. Jsou to hrdinové pro nás všechny. Proto jsme se rozhodli navázat spolupráci se společností Globus, a tak jsme mohli darovat čokoládu jako zdroj energie těm, kteří ji opravdu potřebují. Jsme rádi, že tady pro nás jste a děláte pro lidi co vám síly stačí.
COVID-19 | Darování respirátorů studentům v nemocnicích
   14    Duben '20
COVID-19 | Darování respirátorů studentům v nemocnicích
Dostatečná ochrana je v této situaci nezbytná. Ať to je desinfekce na ruce, či rukavice, ale hlavně krytí dýchacích cest. Včetně našich zdravotníků se k respirátorům KN95, které jsme dostali darem, měli tu čest dostat i studenti oboru Všeobecná sestra Slezské univerzity v Opavě, kteří nastoupili na povinnou praxi do nemocnic.
COVID-19 | Zásobování karanténní oblasti
   27    Březen '20
COVID-19 | Zásobování karanténní oblasti
Naše humanitární činnost v nynější situaci je potřeba i v karanténní oblasti. podařilo vyjednat s krajskou hygienickou stanici oprávnění vstupu pro některé naše zdravotníky do karanténní oblasti Uničov, a tak naši dobrovolníci mohli odvést zásoby přesahující 200l dezinfekce do domova pro seniory v karanténní oblasti v Července a také do sanatoria v Šumperku. Při vjezdu a výjezdu z kontrolovaného pásma jsme se setkali s našimi kolegy z Vojenské policie a Policie České republiky, kterým jsme darovali bavlněné roušky, kterých mají zoufalý nedostatek a také osobní lahvičky s desinfekčními gely. Jako pozornost jsme pro ně připravili do termosek exkluzivní kávu, a tak jsme jim mohli zpříjemnit jejich dlouhé hodiny na karanténním checkpointu. Shodli jsme se, že karanténní opatření, které střeží jsou důležitá a my jsme rádi, že příslušníci ozbrojených sil chrání bezpečnost našich obyvatel. A my jsme rádi že můžeme být u toho a pomáhat kde je třeba!
COVID-19 | Doplnění stavů pracovníků v nemocnicích
19-17 Březen '20
Květen '20
COVID-19 | Doplnění stavů pracovníků v nemocnicích
Naši zdravotníci dostali tu možnost a mohli se stát součástí první linie v mnoha zdravotnických společnostech. Doplnili jsme stavy v nejedné nemocnici v kraji. Naši zdravotníci doplnili volná místa ve Vítkovické nemocnici v Ostravě, Přerově, ale taky Opavě nebo Šumperku.
COVID-19 | Šijeme roušky
18-24 Březen '20
Duben '20
COVID-19 | Šijeme roušky
Nezahálíme a zasedáme ke strojům a dali jsme se do šití roušek pro potřebné. Předali jsme už druhou várku Klinice dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. 200ks roušek s dětským motivem medvídků ve dvou velikostech již koluje mezi zaměstnanci, dětskými pacienty a jejich rodiči, kteří v této těžké době jsou nuceni pobývat v prostorách nemocnice. Okolo 100 ks je v oběhu u PČR Ostrava Poruba a 150 ks u Městského úřadu v Klimkovicích. Dalších téměř 100 roušek jsme rozdělili mezi zaměstnance a pacienty Domovu pro seniory v karanténou uzavřené obci Červenka. Dále pak například do Domova pro seniory v Šumperku u sanatoria a Rapotína. Mezi další cílovou skupinu můžeme zařadit také širokou veřejnost, pro kterou jsme ušili zhruba 400 ks.
COVID-19 | Nákupy pro seniory
15-17 Březen '20
Květen '20
COVID-19 | Nákupy pro seniory
I my jsme se rozhodli zprostředkovávat nákupy pro seniory a lidi v karanténě. Naši zdravotníci denně odvezou okolo pěti až deseti nákupů pro potřebné. Nezapomínají však na potřebné ochranné osobní pomůcky a dostatečně se chrání, jak v obchodech tak v kontaktu s osobou, která si nákup objednala.
BO Ostrava - VUT Cavaliers Brno
   11    Březen '20
BO Ostrava - VUT Cavaliers Brno
Poslední zápas letošní sezóny je tu. Tenhle zápas byl jednoduše zakončením sezóny, a proto si ho obě mužstva pořádně užily. Ten lepší se samozřejmě ukázal. I pro nás to bylo skvělé, po celou dobu dozorů na zápasech univerzitní ligy v hokeji. Celý zápas proběhl bez jakéhokoli zranění. Těšíme se na příští sezónu a brzy na viděnou třeba u ledu.
BO Ostrava - HC Masaryk University
   25    Únor '20
BO Ostrava - HC Masaryk University
Na tento zápas bude Ostrava ještě dlouho vzpomínat. Jako první v historii univerzitní ligy v hokeji si zkusila živé vysílání přímo do televize! Bylo to prostě a jednoduše řečeno legendární. RT Torax aréna Poruba byla plně zaplněna, a proto atmosféra byla ideální. Všechno však nemohlo být super, zdraví hokejistů bylo nejednou narušeno. Neminulo to bohužel kapitána a gólmana ostravského týmu, těm přejeme brzké uzdravení. I přes tyto menší problémy se Ostrava nenechala zahanbit a na domácím ledě vyhrála. Tak snad zase někdy příště v televizi, prozatím nashledanou.
Futsalový turnaj U13, U15
   08    Únor '20
Futsalový turnaj U13, U15
Dne 8.2.2020 jsme se účastnili zdravotního dozoru na futsalovém turnaji, jednalo se o utkání skupiny U13 a U15,které se účastnili děti do 16 let. Naši zdravotníci zasahovali u dvou zranění způsobených zapálenou hrou. Nikomu se naštěstí však nic závažného nestalo a tak si turnaj všichni užili v přátelské atmosféře.
AZ Havířov - HC Vsetín
   01    Únor '20
AZ Havířov - HC Vsetín
Hráči obou hokejových týmů na tento zápas byli velice dobře připraveni, celé utkání bylo přeci jen po celou dobu vyrovnané. GasControl aréna v Havířově byla velice dobře zaplněná fanoušky pro havířovský tým, proto atmosféra byla skvělá. Pár drobných zranění se sice vyskytlo, ale žádné, které by omezilo jakéhokoli hráče či fanouška.
BO Ostrava - Akademici Plzeň
29-30 Leden '20
BO Ostrava - Akademici Plzeň
Unikátní dvojzápas ostravských studentů proti plzeňským studentům se odehrál v Kooperativa aréně v Porubě. Oba dva dny se oba týmy snažily seč to šlo urvat nějaký ten bod pro svůj tým. Ostravští měli dobrou podporu z domácí půdy, tak proto oba zápasy zůstaly body doma. Plzeňským přejeme štěstí v dalších zápasech!
AZ Havířov - HC Slavia Praha
   27    Leden '20
AZ Havířov - HC Slavia Praha
Zápas Havířova s HC Slavia Praha se nesl v poklidném duchu, na ledě se hráči obešli bez zranění až na pár škrábanců, které k hokeji patří. Diváci byli díky výhře spokojeni a zdravotníci taktéž.
AZ Havířov - Piráti Chomutov
   22    Leden '20
AZ Havířov - Piráti Chomutov
A jsme zase zpátky! Havířovští hokejoví hráči byli opět připraveni a plní energie se utkat v zápase proti Pirátům z Chomutova. Celý zápas probíhal hladce a bez jakýkoli problémů, ať po té zdravotní stránce nebo stránce hokejové.
ŠD Ukrajinská
21-04 Leden '20
Únor '20
ŠD Ukrajinská
Školní družina základní školy Ukrajinská byla proškolena našimi zdravotníky na první pomoc. Děti ve věku od šesti do dvanácti let si mohli vyzkoušet jak správně zastavovat krvácení, jaká jsou správná telefonní čísla na složky IZS nebo co se hlásí do telefonu dispečerovi. Tyhle důležité informace by měl vědět každý, proto děti celou dobu hezky poslouchaly a zvídavě se i doptávaly.
KFV Roub Vítkovice - Amatér Komárovice
   17    Leden '20
KFV Roub Vítkovice - Amatér Komárovice
Páteční večer se nesl v atmosféře skvělého futsalového utkání. Celý zápas se obešel bez jediného zranění. A poslední 4 minuty byly velice záživné, avšak ne po zdravotnické stránce, ale po té sportovní. Vítkovický tým otočil hru ze vteřiny na vteřinu a z prohry udělal najednou výhru pro svůj tým. A tudíž i lepší postavení na začátek play off. Přejeme spoustu úspěchů a žádné zranění jako doposud!
AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice
   15    Leden '20
AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice
Snad nejklidnější zápas v Havířově naši zdravotníci zažili proti Litoměřicím, bohužel pro hosty nedorazil ani jeden Litoměřický fanoušek, zápas na ledě spíše připomínal přátelské utkání což potěšilo nejednoho zdravotníka. Absenci fanoušků ovšem hosté alespoň vyrovnali těsnou výhrou 2:1.
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
   11    Leden '20
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
Ikdyž se Havířovský klub s Přerovským nemají příliš v lásce, tak zápas až na pár roztržek na ledě a překřikování fanoušků na tribunách proběhl poklidně a nebyl nutný jakýkoli zdravotnický zásah. Bohužel opět domácí AZ Havířov neprolomil svoji sérii proher na domácím ledě.
ZŠ I. Sekaniny
10-07 Leden '20
Únor '20
ZŠ I. Sekaniny
Ve dnech 10.1. až 7.2. probíhalo na prvním stupni Základní školy Ivana Sekaniny v Ostravě-Porubě školení první pomoci. Všechny třídy prvního stupně postupně navštívili zdravotníci z Rescue Teamu, aby jim ukázali základy první pomoci. Děti si mohly vyzkoušet masáž srdce, obvazování ran nebo také ošetření zlomenin. Během dvou vyučovacích hodin se děti dozvěděly, jak správně zavolat zdravotnickou záchrannou službu a jak se zachovat, když se stanou svědky nějaké nehody. Školení zvládly skvěle i děti prvních tříd, které i přes svůj nízký věk znaly všechna čísla tísňového volání a kladly našim zdravotníkům zajímavé dotazy.
ŠD Šoupala
   09    Leden '20
ŠD Šoupala
Dne 9. 1. 2020 proběhlo školení první pomoci v školní družině ZŠ Šoupala. Dětem byly představeny tísňová telefonní čísla, aplikace Záchranka a také byly poučeny, jak by takový hovor měl probíhat. Děti se seznámily s oživováním a také si ho následně názorně vyzkoušely. Dále měly šanci zavázat tlakový obvaz nebo zafixovat končetinu pomocí třícípého šátku. Děti to bavilo a měly mnoho dotazů.
ZŠ Dětská 915
   09    Leden '20
ZŠ Dětská 915
Dne 9. 1. 2020 se zdravotníci z Rescue Teamu vydali na Základní školu Dětská v Ostravě-Porubě, aby dětem ukázali základy první pomoci. Žáci čtvrtých tříd si mohli vyzkoušet masáž srdce, tlakový obvaz nebo například šátkový obvaz horní končetiny. Zábavnou formou byli poučeni, jak mají správně zavolat zdravotnickou záchrannou službu a co dělat v případě, že se stanu svědky nějakého úrazu. Děti byly velmi zvídavé a zdravotníci ochotně odpovídali na jejich mnohdy zajímavé otázky
AZ Havířov - ČEZ Motor České Budějovice
   06    Leden '20
AZ Havířov - ČEZ Motor České Budějovice
Velmi vyrovnané utkání mezi Havířovem a Českýma Budějovicema se bohužel neobešlo bez zranění a naši zdravotníci museli ošetřovat hráče Havířova i Českých Budějovic. Zápas skončil těsným vítězstvím pro hosty.
Medical Problems

Zarezervujte si termín Vaší akce ještě dnes

Kontaktujte Nás

Ostrava
Czech Republic
+420-555-11-23-01