Z Našeho Života

 2021   2020   2019   2018   2017 

Futsal roub
   01    Duben '22
Futsal roub
Dne 1.4. jsme byli opět součástí 30.ročníku doplňkového turnaje Rychlý míč. Opět byly 3 zápasy a 3 týmy - tentokrát to bylo NH Ostrava, Bukanýři a Sampdoria. Byly to hezké, poklidné, přátelské utkání a pro nás to tedy bylo i velmi poklidné. Nikomu se nic nestalo a my jsme samozřejmě rádi. Hodně úspěchů přejeme.
Futsal Roub
   25    Březen '22
Futsal Roub
V pátek 25.3. jsme zdravotnicky zajišťovali 2. turnaj 30. ročníku doplňkové futsalové soutěže RYCHLÝ MÍČ. Dnešní vzájemné zápasy 3 týmů proběhly bez komplikací a nutností našeho zásahu.
Futsal Roub
   11    Březen '22
Futsal Roub
V pátek 11.3. se zahájil 30.ročník turnaje Rychlý míč. Probíhaly 3 zápasy po 15 minutách po 2 periodách. Byly to strhující utkání, ale nikomu se nic vážného nestalo. Naštěstí jen namožená noha. Přejeme hodně štěstí v dalších utkáních.
Moravské derby
   01    Březen '22
Moravské derby
Hokejový zápas, který byl opět online přenášený do televize se velice hezky vydařil. Moravské derby, jak to bylo na plakátech, mezi ostravským BO hokejovým týmem a týmem Masarykovy univerzity z Brna byl velice zajímavý na podívanou. Atmosféra byla víc než příjemná. Podpořeno to bylo samozřejmě studenty, kteří přišli jako diváci, kteří mohli po dlouhé době zase zaplnit halu. Zápas plný kvalitního hokej jsme si samozřejmě museli užít i my. Pár drobných zákroků jsme museli zvládnout. I přes velkou snahu brněnského týmu štěstěna přála domácímu týmu a tak si mohou užít výhru.
Futsal ženy I.liga
   27    Únor '22
Futsal ženy I.liga
Mohli jsme se účastnit špičkových zápasů ženské 1.ligy ve futsale, kterého se účastnili nejlepší týmy jako je Baník, Sparta, Slávie a další. Ošetřili jsme několik zranění, které si v některých případech vyžádaly ošetření.
Největší studentská párty - Sergei Barracuda
   25    Únor '22
Největší studentská párty - Sergei Barracuda
Po delší pauze je zase zpátky již tradiční Největší studentská párty v Brickousu v Ostravě. Jak už tomu u těchto typu akcí bývá, my jsme o práci měli postaráno hned od začátku večera. Tradiční intoxikace alkoholem vyžadující lékařské ošetření, několik krvavých tržných ran po rvačce byli nedílnou součástí celé noci. Velmi vážný zákrok přišel v pozdních nočních hodinách. Velmi silná ataka způsobená kombinací interních příhod si vyžádala akutní spolupráci našich velmi dobře připravených zdravotníků a posádek RV a RZP ZZS-MSK. I díky rychlému a profesionálnímu zásahu našich zdravotníků je pacient nyní v pořádku a bez následků. Všem ostatním přejeme brzké uzdravení.
Závody MotoSkateBoard
   18    Únor '22
Závody MotoSkateBoard
Trošku odlišným sportem od těch běžných se liší MotoSkatBoardů. Jedná se o SkateBoardy upravené tak, aby mohly být poháněny malým elektrickým motorkem.Měli jsme tu čest být součástí evropského šampionátu MotoSkateBoardů v Emotion Parku v Ostravě.Jednalo se o závody jednotlivců hned v několika kategoriích. Muži i ženy jezdili po trase jako o život. Jsme rádi, že se nikomu nic vážného nestalo a že stále všichni můžete jezdit jako draci na svých motorových kamarádech.
BO Ostrava vs HC NORTH WINGS Ústí
   07    Únor '22
BO Ostrava vs HC NORTH WINGS Ústí
Dnes jsme měli opět tu čest v Ostravě na stadionu Sareza účastnit se hokejového utkání mezi univerzitním hokejovým týmem BO Ostrava a Ústí nad Labem. Již od samého počátku měl soupeř více šancí a byl aktivnější. Jakmile naší domácí hráči naběhli na led do druhé třetiny ,byli aktivnější ,začali více střílet na branku. Ovšem na vítězství to nestačilo, podlehli 2:6. Během zápasu došlo k pár drobným zraněním ,které byly ošetřeny na místě, avšak nebylo nutné využít služby rychlé lékařské pomoci. Vše proběhlo v pořádku a těšíme na další utkání.
Mistrovství Moravy a Slezska
04-06 Únor '22
Mistrovství Moravy a Slezska
O víkendu proběhlo v ostravské atletické hale Mistrovství Moravy a Slezska. Byl to velmi náročný víkend. Vybraní atleti, co spolu poměřovali síly na všech přeborech se nyní utkali znova a tak se zjistilo, kdo je opravdu ten nejlepší. Nechyběla snad žádná disciplína a pro nás to bylo taky velmi výživné. Ošetřili jsme hned několik zranění, některé i k následnému převozu do nemocnice. Všem vítězům gratulujeme a zraněným přejeme brzké uzdravení.
Přebor OLK a ZLK mladšího a staršího žactva
   29    Leden '22
Přebor OLK a ZLK mladšího a staršího žactva
Dne 29.1. k nám do Ostravy zavítali atleti z olomouckého a zlínského kraje. Změřili své síly na blížící se Mistrovství Moravy a Slezska. Ohledně zranění to byl velmi záživný den, ale na to my jsme zvyklí. Doufáme, že jsou všichni v pořádku a přejeme brzké uzdravení.
BO Ostrava vs. Riders Pardubice
   24    Leden '22
BO Ostrava vs. Riders Pardubice
Dne 24.1.2022 jsem dozorovali hokejový zápas mezi BO Ostrava a Riders Pardubice. Zlí jazykové před zápasem říkali, že Bo tentokrát bude poraženo a po prvním gólu ze strany Pardubic to tak také vypadalo. Ostrava se však sjednotila a nakonec vyhrála 8:3. Zápas byl velmi dramatický a po druhém zásahu pukem do ramene ve druhé třetině musel golman Ostravy na ošetření do nemocnice se zlomenou klíční kostí.
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích a chůzi
22-23 Leden '22
Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích a chůzi
Dne 23.1. jsem opět zavítali do Atletické haly na Mistrovství Moravy a Slezska. Soutěžilo se hned v několika kategoriích v několika věkových částech. Nechyběla ani chůze na 3000m nebo běh na 400m. Výkony, které podávali atleti odpovídali zraněním, se kterými jsme se potýkali. Nejčastěji to bylo vyčerpání v cíli a nějaká odřenina. Těšíme se na další setkání.
Středoškolský atletický pohár
   19    Leden '22
Středoškolský atletický pohár
Velká spousta atletů a atletek se sjela, aby opět změřila své síly. Běh, sprint, skok o tyči nebo skok přeš překážku nesmí chybět. Bylo opravdu na co se dívat. Pár lehkých zranění jako je odřenina nebo namožený sval se taky našel. Přejeme další sportovní úspěchy v začínaiícím roce.
BO Ostrava vs. HC UPOL
   17    Leden '22
BO Ostrava vs. HC UPOL
Velmi zajímavou podívanou byl zápas mezi ostravským hokejovým týmem a olomouckou univerzitou. Tak jako pokaždé je tento zápas zajímavý, tak tomu bylo i tentokrát. Ostraváci se nenechali zahanbit a porazili olomoučáky jak se patří. Našich služeb tak jak to u hokeje bývá samozřejmě bylo třeba, ale nic vážného. Snad nikoho nebude zítra bolet a přejeme ještě hodně sil před branami play off.
Přebor MSK Ostrava 2022
14-16 Leden '22
Přebor MSK Ostrava 2022
Během pátečního odpoledne se v atletické hale rozběhli první atleti v kategoriích žáci a mladší žáci. Soutěžilo se hned v několika kategoriích - běh na 60 m, běh na 60 m překážek, skok vysoký a další. Ošetřovali jsme pár drobných zranění, ale i takové, které si vyžádali následné ošetření lékařem. Od sobotního rána se v hale opět soutěžilo v následujících disciplínách, které se ještě nestihli. Naštěstí našich služeb nebylo třeba. V neděli začali hned od rána své umění ukazovat atleti v kategorii juniorů, dorostů a dospělých. Jak už to bývá, tak se muselo zasahovat celkem často, dokonce i opět doporučeno k lékaři. Všem vítězům gratulujeme, přejeme hodně štěstí a zraněným brzké uzdravení.
Futsal KFV Roub leden
   14    Leden '22
Futsal KFV Roub leden
14.1.náš zdravotnický tým dohlížel u zápasu futsalové ligy klubu Roub Vítkovice pravidelně se konající ve sportovní hale Sareza v Přívoze. Byli jsme svědky velmi strhujících utká. I přes několik pádů nebylo naší pomoci potřeba.
Zahajovací závody atletika
   08    Leden '22
Zahajovací závody atletika
Z celého České republiky a okolních států se sjeli na zahajovací závody v atletice pro rok 2022 atleti, kterým už chybělo si pořádně zasportovat. K vidění toho bylo hodně hned v několika různých disciplínách, tak není divu, že jsme měli plné ruce práce. Naštěstí pro soutěžící nic vážného a tak doufáme, že se všichni brzy vrátí do tréninků.
Futsal 2.liga
   08    Leden '22
Futsal 2.liga
8.1. se konal futsal 1.ligy žen s různých míst České republiky. Zajímavá podívaná pro všechny . Během utkání naší zdravotníci ošetření na místě jen opravdu drobná poranění. Celá událost se konala v hale SH SPŠEI.
Přátelské utkání ve futsale SK vs. CZ
18-19 Prosinec '21
Přátelské utkání ve futsale SK vs. CZ
V přátelském duchu se nesly zápasy žen ve futsale mezi českým a slovenským reprezentačním týmem a dále pak mezi U19 chlapci taktéž z Česka a Slovenska. V průběhu dvou dní si mezi sebou pokaždé zahráli 2 utkání. Jsme rádi, že se nikomu nic vážného nestalo a že všichni odjížděli na vánoční svátky zdraví.
Futsal
   17    Prosinec '21
Futsal
Dne 17.12. jsme delali zdravotni dozor na Futsale pri zapasu mezi KFV Roub Vitkovice a AFC Medvedi Male Hoštice. Prvni poločas měli prevahu hraci Ostravy, ale v druhem polocase je zacali hoste dotahovat a nakonec vyhrali 9:6. Nebyla nouze o dramaticke chvilky, ale nastesti nebyl nutny zadny nas zasah.
HC Vítkovice
   12    Prosinec '21
HC Vítkovice
12.12. hokej žáků ve Vítkovické Ostravar aréně a naši zdravotníci byli zase u toho. I když domácí tým měl v zápase jasnou převahu . Během zápasu nedošlo k poranění.
Futsal
   10    Prosinec '21
Futsal
Jednalo se o 7.kolo divizní soutěže kde KFV Roub Vítkovice hostil opavský Ferram. Pro tým KFV nebyl první poločas (20min) vydařený, odehráli první půlku bez gólu zato opavákům se dařilo, vstřelili góly dva. Do druhé půlky nastoupil domácí tým KFV Roub Vítkovice s větším nasazením a my jsme hned na začátku ošetřovali hráče po úderu do nosu, ale byl statečný a šel hrát s oběma ucpanýma dírkama a vyplatilo se, hráči KFV Roub Vítkovice vyrovnali.
Doktora se nebojíme - MŠ Za školou
   10    Prosinec '21
Doktora se nebojíme - MŠ Za školou
Dne 10.12.2021 naši zdravotníci navštívili další mateřskou školu, tentoktát to byla škola "Za Školou" v Ostravě-Zábřehu, aby dětem zábavnou formou přiblížili první pomoc. Program byl připraven pro předškolní třídu a byl veden formou příběhu o medvědech Péťovi a Béďovi, kteří se při sáňkování zranili a potřebují od dětí pomoc. Děti se během programu naučily důležitá telefonní čísla na sanitku, hasiče a policii, dozvěděli se o tom jak se mají chovat v učitých situacích aby se jim nestal úraz, naučily se básničku s zdravotnickou tématikou a zazpívaly si písničku o sanitce. Dále se děti seznámily s různým zdravotnickým materiálem a pomohi zdravotníkům ovázat zraněné medvídky. Závěrem programu byla přistavena sanitka, která přijela pro nemocné medvědy, a děti si ji mohly prohlédnout pořádně prolézt. Na závěr od nás dostaly spousty zdravotnických omalovánek a darem dostali vybavenou děckou lékárničk, aby si dál ve školce mohli hrát na záchranáře. Tento projekt byl realizován za podpory městského obvodu Ostrava-Jih.
logo společně tvoříme Jih
Rozsvícení vánočního stromu v Porubě
   05    Prosinec '21
Rozsvícení vánočního stromu v Porubě
Jako každoroční tradice, i když trochu omezená kvůli stále probíhající pandemii, proběhlo rozsvícení vánočního stromku v Ostravě Porubě na Alšově náměstí. Nechyběl ani zvon na přání či schránka na dopisy Ježíškovi.
BO Ostrava vs. Akademici Plzeň
   29    Listopad '21
BO Ostrava vs. Akademici Plzeň
Velmi vyhrocené utkání proběhlo mezi ostravským a plzeňským hokejovým univerzitním týmem v Ostravě na porubském stadióně. První třetina byla pro ostraváky hojnou na góly, bohužel pro ně se to v další třetině otočilo zraněním ostravského gólmana. Utkání skončilo výhrou plzeňáků, gratulujeme.
HC Vítkovice - žáci
   28    Listopad '21
HC Vítkovice - žáci
28.11. soupeřili týmy 9 tříd ve Vítkovické Ostravar aréně a naši zdravotníci byli u toho. Během zápasu nedošlo k poranění. A byla to hezká podívaná pro všechny zúčastněné diváky a úžasný výkon všech hráčů
Futsal soutěž žáků
   27    Listopad '21
Futsal soutěž žáků
Kromě účasti našich zdravotníků zápasů ve vrcholné futsalové lize, jsme nechyběli ani u turnaje mladších žáků. Když se jedná o děti, zdravotníci jsou obzvláště ve střehu. Zápasy byly divoké a neobešly se tak bez naší asistence. Pomáhali jsme mladším hráčům při vyraženém dechu, naražených prstech a jiných ošklivých pádech a nárazech. Ku naší potěše nebylo potřeba volání ZZS.
HC Vítkovice - žáci
   24    Listopad '21
HC Vítkovice - žáci
24.11. zápolili týmy tříd 5 ve Vítkovické Ostravar aréně a naši zdravotníci byli u toho. I když domácí tým měl ve všech zápasech jasnou převahu, soupeřům to na bojovnosti nic neubralo a bylo tudíž na co se dívat. Během zápasu nedošlo poraněním.
HC Vítkovice - zápasy 6,7,8,9
   21    Listopad '21
HC Vítkovice - zápasy 6,7,8,9
Hned na dvou halách zápolili tímy 6-9 tříd ve Vítkovické Ostravar aréně a naši zdravotníci byli u toho. I když domácí tým měl ve všech zápasech jasnou převahu, soupeřům to na bojovnosti nic neubralo a bylo tudíž na co se dívat. Během zápasu došlo jen k drobným poraněním, které byly ošetřeny na místě.
HC Vítkovice - HC Sparta
   19    Listopad '21
HC Vítkovice - HC Sparta
Na poslední chvíli si vyžádal hokejový klub HC Vítkovice naši zdravotnickou asistenci na extraligový zápas s HC Sparta Praha. Utkání to bylo zuřívé a domácí vybojovali zasložene vítězství. Během zápasu došlo pouze k drobnému zranění jednoho hostujicího hráče.
KFV Roub - ligový zápas
   19    Listopad '21
KFV Roub - ligový zápas
Náš zdravotnický tým pravidelně dohlíží zápasům futsalové ligy klubu Roub Vítkovice pravidelně se konající ve sportovní hale Sareza v Přívoze. Byli jsme svědky velmi ztrhujících utkání, mnohy doprovázenými ostrými slovy z řad hráčů. I přes několik na pohled velmi ošklivých pádů nebylo naší pomoci potřeba.
České Derby 2021
   16    Listopad '21
České Derby 2021
16.11. 2021 se konalo České derby, kde se BO Ostrava utkali s Karlovou univerzitou. Utkání se opět konalo za přítomnosti našich zdravotníků, naštěstí tento skvělý zápas proběhl poklidně bez větších zranění a tak jsme si mohli užít skvělou podívanou na krásný hokej, který skončil výhrou Karlovy univerzity 5:3.
KFV Roub - ligový zápas
   12    Listopad '21
KFV Roub - ligový zápas
První domácí utkání se odehrálo až ve 3.kole v pátek (12.11.) večer a bojovaly mezi sebou týmy KFV Roub Vítkovice – USK OU Ostrava . Tým KFV Roub Vítkovice nastoupil bez jednoho šikovného zraněného hráče, který jim citelně chyběl. Týmu USK OU Ostrava to tak přineslo docela jednoduché vítězství 3:6. Celý zápas proběhl bez zranění, jen jsme trochu „ledovali“ .
BO Ostrava vs Engineers Prague
   08    Listopad '21
BO Ostrava vs Engineers Prague
8.11. se dvojice našich zdravotníků zúčastnila velmi napinaveho zápasu v ledním hokeji mezi BO Ostrava a Engineers Prague. Tento dozor se neobešel bez několika zranění, mezi které patřily vyražené dechy, pohmožděná žebra a jedno podezření na zlomeninu ruky. Naše zdravotnice si naštěstí se vším poradily a zápas zdárně skončil vítězstvím BO Ostrava 4:1.
Závody základních škol v atletice
   03    Listopad '21
Závody základních škol v atletice
Zahájení sezóny halové atletiky letos připadlo na Závody základních škol. Díky aktuální situaci sice nebyla účast škol tak vysoká jako v jiných letech, avšak o to urputněji žáci zápolili o zisk každého body v soutěži a možné celkové vátezství. Blahopřejeme všem zůčastněným k jejich výborným výkonům.
Project-X 2. BrickHouse
   29    Říjen '21
Project-X 2. BrickHouse
I když už počasí nepřeje, aby se studentské párty pořádaly venku pod širým nebem, tak jsme se už posledně přesunuli do BrickHouse, kde to vůbec nebylo znát a přišlo Vás opět velký počet. Opět jsme se potýkali s intoxikacemi alkoholem, ale tentokrát i s tržnými ranami především v oblasti obličeje, které si vyžádali ošetření lékařem. Přejeme brzké uzdravení.
Ostrava vs BLACK DOGS BUDWEIS
   25    Říjen '21
Ostrava vs BLACK DOGS BUDWEIS
Dalším ze zápasů ostravského hokejového týmu BO je spolu s budějovickými Black Dogs. Utkání bylo velice zajímavé a málokdo čekal, že si ostraváci utrhnou 3 body s celkovou výhrou 7:1. Skvělá práce! Jsme rádi, že se nikomu nic nestalo až na pár natažených svalů.
KFV Roub - Přípravné utkání
   22    Říjen '21
KFV Roub - Přípravné utkání
V závěrečném zápase přípravy se hrálo 2x20 minut čistého času. Tým C.I.P. Elkanova je účastníkem MS krajského přeboru a začal útočnou převahou a tým KFV Roub Vítkovice pozornou obranou. Týmu KFV Roub Vítkovice se podařilo brzy střelecky prosadit, byl to krásný zápas plný dynamiky a gólů! A hlavně opět bez zranění.
Zahájení spolupráce s skupinou první pomoci WIGYM
   20    Říjen '21
Zahájení spolupráce s skupinou první pomoci WIGYM
V říjnu letošního roku (2021) navázal Rescue Team Ostravak.com spolupráci s Wichterlovým gymnáziem v Ostravě-Porubě. Konkrétně s Exil skupinou první pomoci. Někteří z našich zdravotníků jsou absolventy tohoto gymnázia a byli jsme osloveni ohledně spolupráce s místním kroužkem první pomoci. Cílem spolupráce s Exil skupinou je naučit studenty nové dovednosti a znalosti z oblasti první pomoci, podnítit v nich zájem o toto téma a také podpořit aktivity Exil skupiny, která po covidové pandemii neměla mnoho zkušených starších žáků. Zatím proběhlo několik přednášek na důležitá témata v první pomoci. V budoucnu bychom rádi se studenty podnikli také praktické cvičení první pomoci v terénu a doufáme, že do dalších let bude mít Wichterlovo gymnázium již více zkušených zdravotníků.
Ostravské derby
   13    Říjen '21
Ostravské derby
13.10.2021 se opět konalo legendární Ostravské derby, kdy se na ledě utkali Vysoká škola Báňská - Technická univerzita a Ostravská univerzita. Tento zápas byl vyprodán do posledního místa, proto jsme posílili počty zdravotníků, aby dokázali pokrýt celou halu a byly kdykoliv připraveni pomoct. Naštěstí se tento zápas obešel bez větších zranění. Doufáme, že jste si toto skvělé utkání užili stejně jako my. Po odehrání zápasu mezi Vysokou školou Báňskou - Technickou univerzitou Ostrava a Ostravskou univerzitou se většina studentů přesunula do prostor kolejí VŠB, kde se konala after party a oslavovali vítězství hokejistů z Báňské. Na tuto akci taktéž dohlédli naši zdravotníci a veškeré drobné úrazy ošetřili.
Fotbal F-M přípravka
11-13 Říjen '21
Fotbal F-M přípravka
Na stadionu Stovky ve Frýdku-Místku se dnes utkali nejmladší fotbaloví hráči a vedli si moc dobře. Snažili se co síly stačily. Hrály se na jednom hřišti najednou 4 utkání. I přes nepřízeň počasí a mokrého trávníku se celá akce obešla bez vážných úrazů.
Zouktime 2021
01-04 Říjen '21
Zouktime 2021
Tak a jsme konečně po dvou letech zpátky! Konečně jsme to mohli uskutečnit. Dlouholetý taneční víkend v Brně nesmí chybět. A tak jako proběhl Zouktime holiday v Chorvatsku, tak obdobně proběhl i tradiční kongres v Brně, za což jsme neskutečně vděční. Tanečníci z 20 zemí se sjeli do Brna, aby mohli tančit, něco nového se naučit a určitě také se pobavit. Neskutečný! Hlavní organizátoři Luděk&Pavla z tanečního studia Stolárna tak udělali šťastnými nejméně 500 lidí, kteří milují tanec. My jsme opravdu moc vděční, že jsme mohli být součástí a také, že se nikomu nic vážného nestalo. Tak snad zase brzy naviděnou.
Project X - 1.Brickhouse
   01    Říjen '21
Project X - 1.Brickhouse
1.10.2021 se konala další ostravská studentská party, tentokrát naší zdravotníci zamířili do areálu BrickHouse ve Vítkovicích, kde byl vskutku veliký, živý dav a silná atmosféra. Zdravotníci se setkali jak s intoxikací alkoholem tak i jinými látky, ale také i popáleninami. Zdravotníci byli ale díky zkušenostem z minulých akcí na tohle připraveni. Určitě se rádi vrátíme na další party.
BO Ostrava x VUT Cavaliers Brno
   26    Září '21
BO Ostrava x VUT Cavaliers Brno
A jsem opět u ledu! S brněnským týmem hraje za poslední dobu již podruhé a taky to bylo znát. Oba týmy šly do utkání naplno a chvíli to vypadal, že budeme ošetřovat i ve svých řadách, když puk vyletěl mimo plochu. Naštěstí se nikomu z nás ani nikomu jinému nic nestalo. Během celého zápasu se také nikomu nic nestalo.
Zažít Porubu jinak
   25    Září '21
Zažít Porubu jinak
V sobotu 25. září 2021 se naši zdravotníci zúčastnili akce s názvem Zažít Porubu jinak. Jednalo se o sousedskou slavnost pořádanou městským obvodem Poruba. Nejen děti, ale také dospělí si mohli v našem stanu vyzkoušet poskytování první pomoci. Pro nejmenší byly připraveny omalovánky a skládačky o lidském těle. Ti starší si mohli vyzkoušet masáž srdce na figurínách, použití AED nebo ošetření krvácivých zranění, které pro ně připravily naše maskérky. Zájemci mohli odejít s namaskovaným zraněním i domů. V neposlední řadě byla připravena ukázka sanitky. Zájemci si mohli prohlédnout její vybavení a být odvezeni i na nosítkách.
Futsal - DIMAKO
24-08 Září '21
Říjen '21
Futsal - DIMAKO
Během posledních 3 týdnů jsme se zúčastnili 32. ročníku turnaje Dimako ve Futsale. Hrálo se ve zrychlené hře, kdy každý jeden zápas trval 20 minut s kumulovanými fauly. Průběh zápasů byl poklidný, dokonce se jeden ze zápasů obešel prvních pár minut bez rozhodčího, ale nakonec to byl strhující souboj tří týmů. K naší velké radosti se celý turnaj obešla bez větších zranění a mohli jsme si tak užít hry.
Koncert Harlej & Jaksi Taksi BRNO
   22    Září '21
Koncert Harlej & Jaksi Taksi BRNO
Brněnský koncert Harlej 22.9.2021 se v Brně konal koncert skupiny Harlej s předkapelou JaksiTaksi. Jednalo se o výtečnou podívanou, která se naštěstí obešla bez zákroku našich zdravotníků.
Fotbalový turnaj kategorie U8 - U13
21-30 Září '21
Fotbalový turnaj kategorie U8 - U13
Stadionem Stovky za poslední týden prošlo velké množství fotbalových týmů (dětí 11-13let) z celého kraje. Hrálo se na 2 hřištích několik zápasů najednou. Jeden tým odcházel a druhý přicházel, bylo vidět nadšení jak ze strany hráčů, tak ze strany rodičů. Hráči nebyli jen chlapci, ale i 1 dívka, která rozhodně nepatřila ke slabšímu článku týmu, ale naopak jak potvrdil jeden rodič: "ona je úplná střela, kluci jí nestačí". Kromě pár natažených svalů k žádným závažným úrazům nedošlo. I počasí přálo, sluníčko bylo velmi příjemné.
Koncert Harlej & Jaksi Taksi OSTRAVA
   21    Září '21
Koncert Harlej & Jaksi Taksi OSTRAVA
Dne 21.9. jsme se náš spolek RT Ostravak podílelo na pořádání koncertu na Slezskoostravském hradě, kde vystoupila v rámci svého turné skupina Harlej a také skupina Jaksi Taksi. I přes velkou show se nikomu nic nestalo a diváci i naši zdravotníci si akci moc užili.
Finále Čokoládové tretry
   21    Září '21
Finále Čokoládové tretry
Jedni z nejmenších sportovců na finále Čokoládové tretry tvrdě bojovali o prvenství ve svých disciplínách a kromě pár odřených kolen a škrábanců od pádů probíhala akce i za příznivého počasí velmi poklidně a všichni si jí velmi užili.
Naplno Fest
   18    Září '21
Naplno Fest
Přestože hlásili propršený den, nakonec to nebylo tak zlé a na již 2.ročník jsme dorazili. Bylo sice chladno, ale to Vám vůbec nevadilo a přišli jsme opravdu v hojném počtu. Koncert Simy, Kaliho nebo Terezy Kerndlové byl zaplněn a byli jste skvělí. Ošetřili jsme pár drobných tržných poranění, naštěstí nic vážného.
Beskydský pohár přípravek
   16    Září '21
Beskydský pohár přípravek
16.9.2021 se naši zdravotníci zúčastnili Beskydského poháru přípravek, kde bylo naštěstí nejvážnějším zraněním píchnutí včelou a odřené koleno.
Atletická liga minipřípravek
   14    Září '21
Atletická liga minipřípravek
Atletika proběhla pro hochy i dívky na Vítkovickém stadióně hned v několika disciplínách. Běžel se sprint na 50m, 500m, hod kriketem a skok do dálky.
Mistrovství Moravy a Slezska družstev žáků
   12    Září '21
Mistrovství Moravy a Slezska družstev žáků
Neděle 12. září patřila mladým atletům a atletkám z Moravy a Slezska. Na Městském stadionu v Ostravě se konalo Mistrovství Moravy a Slezska žáků v atletice. Celá akce probíhala za krásného slunečného počasí, což vybízelo mladé závodníky k překonávání rekordů. Rescue Team Ostravak.com zajišťoval na této akci zdravotnický dozor. Až na pár oděrek se celý soutěžní den obešel bez zranění.
KinderFest České Budějovice
   12    Září '21
KinderFest České Budějovice
12.9 byl zahájen další letošní Kinder fest. Na tuhle akci přišlo mnoho dospělých a dětí, kteří si užily úžasné vystoupení v podání lollipops, Michala Nesvadby z kouzelné školky, Fíha Tralala, Paci pac, Štístka a Poupěnky, čiperkové a Smejko a Tanculienka, děti měli přístup k skákacím hradům pár se jich taky ztratilo ale rodiče si hnedka pro svoje děti přišli, Rescue team - Ostravak.com ošetřoval 3 osoby, 1 dítě a 2 dospělí. Počasí vyšlo nádherně a na konci akci všem dávali zdarma zmrzlinu, tříšť a cukrovou vatu.
CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška
   11    Září '21
CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška
Cyklistický závod na podporu nemocného Tomáška proběhl v podvečer v ostravském okruhu Zábřeh-Poruba. Hrála zde také kapela pro zájemce před ukončením akce byl předán voucher rodině Tomáška. Děkujeme za pozvání a přejeme hodně zdraví.
Čokoládová tretra
   08    Září '21
Čokoládová tretra
Začátek školního roku započal tradiční sportovní akcí pro děti a jejich rodiče, konající se na mnoha místech po celé České republice známá jako Čokoládová tretra. Náš zdravotnický tým dohlížel závodům probíhajícím na Městském stadioně ve Vítkovicích. Jak bývá na všech sportovních akcích zvykem, den se neobejde bez menších zranění. Nutno však podotknout, že rodiče s dětmi byli opravdu zodpovědní a nedošlo k vážnému zákroku.
Baráž o postup do 1.ligy
   04    Září '21
Baráž o postup do 1.ligy
4.9.2021 se dvě naše zdravotnice zúčastnili závodů v atletice. Až na drobná zranění se nic vážného nestalo a spíš si naše zdravotnice oprášily své znalosti v tejpovaní.
FARM TOUR Hrabyně 2021
   29    Srpen '21
FARM TOUR Hrabyně 2021
Poslední akce prázdnin náš team zavedla ke krásnému Národnímu památníku II. světové války v Hrabyni, kolem něhož byl vytyčen okruh pro cyklistické závody s názvem Farm Tour. První závod s menším počtem kol byl věnován mladším jezdcům do 12 let, druhý závod s vyšším počtem kol jela starší mládež do 20 let. Náš team čítající 4 členy, byl rozdělen do dvou stanovišť. První část doprovázela závod v sanitce a část druhá dohlížela u startovní čáry. Ani chladné počasí a déšť neubralo fandícímu obecenstvu na náladě. Zodpovědným cyklistům nebylo potřeba za celý den zdravotnické pomoci, za což jsme byli velmi rádi.
Zouktime dance holiday in Croatia
28-11 Srpen '21
Září '21
Zouktime dance holiday in Croatia
Letošní Zouktime holiday in Croatia byl velice specifický. Jednak svou délkou, byl to první ročník 14 dní Zouktime v Chorvatsku, ale také epidemiologickou situací ve světě. Bylo třeba zařídit mnoho opatření, aby tato každoroční akce mohla proběhnout hladce. 14 dní dá opravdu zabrat, ale opravdu to bylo legendární. Mnoho tance, mnoho zábavy, mnoho lekcí, mnoho představení, mnoho moře a plavání a celkově to bylo naprosto skvělé. Samozřejmě takto dlouho doba tance se začne podepisovat na lidech a tak jsme měli plné ruce práce. A naši zdravotníci se nezapřou ani když mají chvíli volna a tak pomohli zachránit cizímu pánovi život, když se mu udělalo nevolno a přestalo mu tlouct srdce. Jsme opravdu rádi, že je máme. Těšíme se na další zouk akce.
Memoriál Jana Veselého
   28    Srpen '21
Memoriál Jana Veselého
Dne 28.8. se konal v Ostravě Porubě cyklistický závod, kde dozorovali naši zdravotníci. Bohužel tento závod se neobešel bez zranění a dokonce byla potřeba u jednoho z účastníků závodu přivolat posádku ZZS. Dále už jsme pak jen ošetřovali na místě méně vážná poranění - nejčastěji odřeniny po pádu z kola. I přes tyto chvíle napětí jsme si závod spolu s diváky užili a fandili do poslední minuty.
KinderFest Olomouc
   28    Srpen '21
KinderFest Olomouc
Dne 28.8 se konal 1.ročník KinderFestu v Olomouci, vystupovali zde jak kouzelníci, tak známé osobnosti jako například Michal z Kouzelné školky. Na dozoru se zdravotníci setkali s jen mírnými případy, kde byla potřeba zdravotnické péče, konkrétně třeba odřeniny a další drobná poranění. Při nepříznivém počasí však také proběhla krátká ukázka zdravotnického batohu pro všechny zaujaté děti.
Amateur Hockey Cup
27-29 Srpen '21
Amateur Hockey Cup
O víkendu 27.-29.8.2021 proběhl v hale HC RT TORAX Poruba první ročník Amateur Hockey Cupu, který jsme zdravotně zajišťovali. I když se se jedná o turnaj pro ryze amatérské hráče, neobešel se bez emocí a nebylo nouze o napínavé chvilky. Vítězství si nakonec vybojovali HC Euromaster, kteří byli společně s VHK Nýdek favorité už od prvního dne. Celý turnaj se obešel bez vážnějších zranění, ošetřovali jsme jen drobná poranění a chladili namožené svaly. I když byla na stadionu docela zima (venku snad milion stupňů, vevnitř tak 13 :)), turnaj jsme si užili a těšíme se na další.
Helax open aftercovid party 2021
   27    Srpen '21
Helax open aftercovid party 2021
Závěr léta sebou přinesl také poslední open air akci oblíbeného rádia Helax, kdy se nejen skalní fanoušci přišli pobavit a zakončit prádzniny nejlepším možným způsobem. Párty se konala vedle koupaliště Ve Frýdlantu nad Ostravicí. Akce to byla sice komornější, to však na atmosféře neubralo. Kromě jedné skromné stage byl pro účastněné přistaven také Helax fotokoutek, kde jsme se také nechali vyfotit. V pozdějších hodinách s přibívajícím alkoholem v žilách začínala pravá "zábava", hlavně pak pro nás. Kromě pár opileckých pádů na zadek se nakonec nikomu nic nestalo a všichni bezpečně odešli nad ránem domů.
Memoriál R.Mikuly
   27    Srpen '21
Memoriál R.Mikuly
Dne 27.8.2020 proběhl v hale Sareza Ostrava 13.ročník vzpomínkového turnaje na bývalého hráče KFV Roub Vítkovice pana Rostislava Mikulu, který zahynul v roce 2008 při železničním neštěstí ve Studénce. Letos byl termín Memoriálu časově o něco posunut. Zúčastnily se jej tři týmy, domácí KFV Roub Vítkovice (divize F), druholigový Baník Ostrava a nedávno ještě druholigový (dnes divizní) SK Ferram Opava. Týmy se utkaly každý s každým v zápasech 2x20 minut hrubého času. Na místě byli dva naši zdravotníci, zápas proběhl v přátelském duchu, bez zranění.
Project X vol.2
   20    Srpen '21
Project X vol.2
Druhá největší studentská párty v Ostravě je tady a kde jinde než v Dolní oblasti Vítkovic. Poklidný začátek velmi rychle střídal uspěchaný večer, kdy jsme měli plné ruce práce, i když jsme při neštěstí museli postrádat jednoho našeho člena, který byl zraněn. Nebojte se, je v pořádku. Během noci se toho mnoho událo a nejednou jsme volali ZZS MSK, kteří byli předem připraveni na tuto noční akci. Ošetřilo se pár pobitých obličejů a samozřejmě nesměly chybět velmi těžké intoxikace alkoholem. Doufáme, že jsou již všichni v pořádku a ostatní, že si to užili. Tak zase příště naviděnou.
Horkýže Slíže & Zakázaný ovoce
   19    Srpen '21
Horkýže Slíže & Zakázaný ovoce
Dalším ze série koncertů bylo Horkýže Slíže & Zakázaný ovoce jak jinak než na Slezskoostravském hradě. Přišlo více lidí než bylo očekáváno, protože počasí moc nepřálo, ale vám to moc nevadilo. My si koncert také užili, byla to pro nás sice hlučná, ale jedna z velmi hezkých služeb. Samozřejmě klidná, nikomu nebylo třeba pomoci v rámci zdraví.
Letní kino
   18    Srpen '21
Letní kino
Středeční letní večer v Amfi Poruba bylo plné lidma, kteří se přišli podívat na novou komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Srpnové noci už bývají chladné, tomu ani tentokrát nebylo jinak a spousta z vás už ke konci "klepala kosu", ale většina se na to připravila a donesla si deky a polštáře a tak všichni vydrželi do konce.
Tipsport UniCup BO Ostrava x HC UPOL
   18    Srpen '21
Tipsport UniCup BO Ostrava x HC UPOL
Utkání proběhlo na Sareze v Ostravě-Porubě. Byl to pěkný hokej, nesl se v přátelském duchu, a obešel se bez zranění.
Divokej Bill
   15    Srpen '21
Divokej Bill
Druhým koncertem na Slezskoostravském hradě v Ostravě byl koncert Divokého Billa. Na tento koncert jen tak někdo nezapomene. Bylo to legendární. Lidí přišlo požehnaně, měli se taky na co těšit. Počasí vyšlo krásné, noc teplá. Jsme rádi, že můžeme být součástí a mít na starost zdravotní stránku akcí na Slezskoostravském hradě. Těšíme se na další koncerty.
Pohár SFČR
   15    Srpen '21
Pohár SFČR
Výkonný výbor Moravskoslezského svazu futsalu vyhlásil nový ročník Poháru SFČR 2021. Do Poháru se letos v MS kraji přihlásilo těchto šest týmů: 1. FC Baník Ostrava, 2. ComProMiS Ostrava, 3. Dragons Nový Jičín, 4. Vegas Kopřivnice, 5. Roub Vítkovice, 6. Lesní Zvěř Frenštát pod Radhoštěm. Tato pěkná akce proběhla v neděli 15.8. od 18:15 v hale SAREZA v Ostravě - Přívoze. Akce proběhla v přátelském duchu a bez zranění:)
Tipsport UniCup BO Ostrava x Riders Pardubice
   15    Srpen '21
Tipsport UniCup BO Ostrava x Riders Pardubice
Vracíme se po téměř roce na led k univerzitnímu hokeji. Tentokrát hraje ostravský tým Bo proti pardubičákům Riders. Bylo se opravdu na co dívat. Hokej to byl rychlý, pestrý, plný zákroků a pro nás perných chvil. Pár hráčů muselo být ošetřeno, ale naštěstí nic z toho nebylo vážné. Těšíme se na další utkání.
Sima & Annabelle
   14    Srpen '21
Sima & Annabelle
Na Slezskoostravském hradě se rozjel hudební maraton koncertů. Mezi těmi úvodními byl právě koncert Sima&Anabelle. Počasí bylo dobré, i když srpnové večery bývají chladné, ale to žádnému z diváků vůbec nevadilo, protože jich i přesto přišlo hojný počet. I přes přísné restrikce, nařízené vládou se tak koncert mohl uskutečnit a proběhl v pokoji.
KinderFest Ostrava
   14    Srpen '21
KinderFest Ostrava
1.ročník KidnerFestu proběhl také v Ostravě v Dolní oblasti Vítkovic. Celý den byl bohatý na program, děti se mohli vyfotit s různými maskami, zasoutěžit si, zaskákat na skákacím hradě nebo se zapojit do programu, který byl vytvořen pořadateli. Nechyběli ani dobroty či cukrová vata. Počasí nám také přálo a až na pár drobných škrábanců či štípnutí naši pomoci nebylo třeba.
Summer Project X - Karviná
   13    Srpen '21
Summer Project X - Karviná
Noční maraton v Karviné se odehrál v noci z pátku na sobotu, kdy se opět mladí lidé mohli přijít pobavit, zatančit za přísných hygienických podmínek, které jsme pomáhali kontrolovat. Celá akce se nesla ve velmi příjemné atmosféře. Našlo se pár případů, kdy byla nutná naše pomoc a dokonce i pomoc ZZS MSk či PČR. Doufáme, že se nakonec všichni dostali do svých domovů a budou si moct zbytek léta užít.
Radvanická rocková rokle
   08    Srpen '21
Radvanická rocková rokle
Rockeři a rockerky se od dopoledních hodin mohli bavit na již 2.ročníku radvanické rockové rokle a těšit se na spoustu skvělých kapel. Závěr celého festivalu završila kapela DOGA, na kterou všichni celý den netrpělivě čekali. Našich potřeb na akci bylo třeba, naštěstí jen v pár případech. Doufali jsme během celého dne, že všichni poctivě dodržují pitný režim, protože tento den byl velmi teplý.
Baška Žije 1.ročník
   31    Červenec '21
Baška Žije 1.ročník
Dne 31.7.2020 vyrazili naši zdravotníci Rescue Teamu na festival baška žije, kde zajišťovali zdravotnický dozor. Vzhledem k velice teplému počasí naši zdravotníci zasahovali nejvíce během poledne, kdy se jednalo pouze o kolapsové stavy a naštěstí po celou dobu trvání akce nebyla třeba transportu do nemocnice. Festival přilákal spousty lidí, kteří se mohli těšit na vystoupení Slzy, Kaliho, Lucie Bílé a mnoho dalších. Nejen návštěvníci ale i naši zdravotníci si tuto akci užili.
Jarek Nohavica & hosté
29-30 Červenec '21
Jarek Nohavica & hosté
2 večery v porubském "amfíku" hostoval neskutečný zpěvák Jarek Noahvica. Tak skvělé koncerty jsme snad ještě ani nezažili. 2 hodiny hrál pouze pro Ostravu a jak bylo vidět, opravdu si to moc užil i on sám. Děkujeme moc!
Project X vol.1
   23    Červenec '21
Project X vol.1
Dne 23.7. vyrazili naši zdravotníci dozorovat na studentskou párty, která se konala v Dolní oblasti Vítkovic. Tento dozor byl pro naše zdravotníky velice pestrý co se týká ošetřování a transportů do nemocnic. Sehraný tým zdravotníků si naštěstí dokázal poradit v každém případě a tuto akci jsme společnými silami zvládli zajistit. Těšíme se na další spolupráci a dozorování na této akci.
European Champions Cup - Baseball
13-17 Červenec '21
European Champions Cup - Baseball
5 dní plných baseballu, radosti, smutku i zklamání, ale hlavně neskutečných výkonů. V Ostravě Porubě v Arrows parku se odehrával championát mužů v baseballu. Během těchto dní v parku bylo dost napínavých, nečekaných, ale i obávaných chvil. Nehledě na to, že občas počasí moc nepřálo a musely se zápasy zrušit nebo odložit. Nakonec vše dobře dopadlo a výhru si odváží německý tým Heidenheim Heideköpfe. Gratulujeme!
Twistovo tábor Slovensko
03-11 Červenec '21
Twistovo tábor Slovensko
Tak jako loni i letos se vracíme na tábor plný legrace a dobrodružství do krásné Trenčianské Teplé na Slovensko. Opět jsme byli tím zahajovacím turnusem 1.funny days cestovní kanceláře Twistovo. Přes 130 dětí se opět přijelo na 7 dní pobavit a zažít nezapomenutelné zážitky v přírodě. Jsme moc rádi, že jsme mohli být součástí již druhým rokem.
Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva
   01    Červenec '21
Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva
Dne 1. července se na Městském stadionu v Ostravě Vítkovících konalo očekávané Mistrovství Moravy a Slezska staršího žačstva v atletických disciplínách. Počasí přálo nejen atletům, ale zpříjemňovalo již tak napínavý den. Sportovní aktivity se většinou neobejdou bez menšího zranění, což k nám do ošetřovny přivedlo pár sportovců s lehkými odřeninami, namoženými kotníky a unavenými svaly. Akce se však obešla bez většího zranění.
2.kolo soutěže družstev staršího žactva MSK
   29    Červen '21
2.kolo soutěže družstev staršího žactva MSK
Ve 2.kole žáků už byli ti nejlepší z nejlepších. Soutěžilo se ve stejných kategoriích jako při prvním kole. Žáci při krásném počasí podávali neskutečné výkony, tak není moc divu, že padly osobní rekordy. Jsme moc rádi, že jsme zasahovali pouze u drobných poranění nebylo třeba předat nikoho k další péči.
MČR Futsal žen FAČR 2021
26-27 Červen '21
MČR Futsal žen FAČR 2021
Třetí červnový víkend byl věnován z naší strany hlavně na Mistrovství České republiky žen ve futsale. Sjelo se bohužel jen 8 družstev, díky nedávnému přírodnímu jevu v Hodoníně se jejich tým nemohl dostavit. Ve dvou skupinách na dvou halách v Ostravě Přívoze se první den zápasilo o postup do semifinále. Výhru si nakonec utrhl tým Nástěnky Brno, ale neměly to vůbec lehké. Moc gratulujeme a těšíme se na další ročník.
Olga Lounová - Koncert pro dobrou věc
   18    Červen '21
Olga Lounová - Koncert pro dobrou věc
Do Palkovic se sjeli všichni místní i ti z většího okolí, aby se přijeli podívat na krásný koncert Olgy Lounové nebo si od ní nechali podepsat CD nebo čepici. Ať to nevypadalo zprvu moc dobře, počasí nakonec vyšlo krásně slunečné. Po koncertu Olgy mohli diváci zůstat na menší after party, která trvala do brzkých ranních hodin.
Krajský přebor žactva - SSK
   09    Červen '21
Krajský přebor žactva - SSK
Dne 9.6. se sjeli všichni žáci a žačky z celého kraje, aby změřili své síly v 1.kole přeboru. Akce probíhala za lehce nepříznivého počasí, které se nakonec udobřilo. Žáci soutěžili v několika kategoriích jako třeba výška, koule 3kg, štafety na 60 m a mnoho dalších. Našich služeb naštěstí nebylo třeba, za což jsme vůči soutěžícím moc rádi a přeje jim spoustu úspěchů v dalších soutěžích.
Atleti SPOLU - Ostrava - SSK Vítkovice
   02    Červen '21
Atleti SPOLU - Ostrava - SSK Vítkovice
Po krátké době jsme opět na atletickém stadionu v Ostravě Vítkovicích na setkání atletů. Tato akce se konala po celé republice ve stejný den. Přítomni byli z celého MSK kraje v několika kategoriích. Pro nás to byla nabitá služba na počet ošetření. Bohužel nechyběla ani spolupráce s ZZS MSK, která byla potřeba pro následná ošetření. Všem zúčastněným přejeme mnoho štěstí v dalších soutěžích, zraněným brzká uzdravení a všem hodně úspěchů.
Mítink ČAS - SSK Vítkovice
   23    Květen '21
Mítink ČAS - SSK Vítkovice
Naše první dozorová činnost pro atletiku SSK Vítkovice byla právě na mítinku české atletické asociace dne 23.5.2021. Bylo zde viděno mnoho věkových skupin v široké škále odvětví atletiky. Ošetřili jsme pár drobných zranění a po celou dobu jsme byli v pohotovosti pro jakýkoli větší zákrok.
Rychlý míč
21-25 Květen '21
Červen '21
Rychlý míč
Během posledních 3 týdnů proběhl tradiční turnaj, 28. ročníku futsalové soutěže „Rychlý míč“. Soutěž se hraje ve dvou skupinách po 4 týmech. Tyto týmy se v základní části střetávají 2x mezi sebou každý s každým na dvou turnajích. Nejlepší dva týmy z každé skupiny postoupí do závěrečných bojů o 1. až 4.místo, zbylé dva týmy si pak zahrají o 5. až 8.místo. Zápasy se hrají 1x20 minut a hraje se na aku fauly. Pro nás to pro tentokrát bylo hladké sledování zápasu bez jakéhokoli zásahu.
Medical Problems

Zarezervujte si termín Vaší akce ještě dnes

Kontaktujte Nás

Ostrava
Czech Republic
+420-555-11-23-01