Z Našeho Života

Prezentace první pomoci Ostrava-Poruba
   08    Červenec '19
Prezentace první pomoci Ostrava-Poruba
Příměstský tábor v areálu CVČ Ostrava Poruba navštívili naši zdravotníci, aby proškolili zúčastněné děti první pomocí a ukázali jim vybavení zdravotnického materiálu. Praktická ukázka AED od firmy Zoll a sanitního vozidla nesměla chybět. Děti byly velice zvídavé, ale také věděly plno informací, které jim nebo jejich okolí můžou zachránit život.
Mistrovtví Evropy Softballu Žen
30-06 Červen '19
Červenec '19
Mistrovtví Evropy Softballu Žen
7 dní, 23 týmu, 5 hřišť, 113 zápasů. Perfektní atmosféra a nejlepší hráčky evropy na hřištíc. Tak vypadalo mistrovství evropy softballu žen z pohledu diváků. Prostě neskutečný sportovní zážitek! Z pohledu našich zdravotníku navíc ještě přes 70 ošetření a 4 výjezdy ZZS-MSK směřující na traumacentrum FNO. Všem zraněným přejeme brzký návrat na řiště a našim děvčatům hodně úspěchu na kvalifikaci na Olympiádu!
Kollab #2 - Kultura FM
   29    Červen '19
Kollab #2 - Kultura FM
Koncert electric muziky probíhal od parného odpoledne až do brzkých ranních hodin dalšího dne v Sadu B. Smetany ve Frýdku-Místku a účast byla velice hojná. Horko se podepisovalo na pořadatelích i na návštěvnících, ale naštěstí bez větších potíží.
Army Family Day - Outlet Arena Moravia
   29    Červen '19
Army Family Day - Outlet Arena Moravia
Ukázku stíhacích letadel, opičí dráhu nebo vodní fotbal jste mohli zažít na dětském Army dni v Outlet aréně Moravia v Ostravě. Pro rodiče tu samozřejmě byly otevřeny po celou dobu obchody s občerstvením, cukrovinkami nebo oblečením. Tento skvělý den se naštěstí obešel bez větších potíží i pro naši složku.
Pepino Helax Open Air 2019 vol.1
   29    Červen '19
Pepino Helax Open Air 2019 vol.1
Jako každý rok úplným koncem června proběhla první Helax party tohoto léta v areálu Frýdlantského koupaliště. I zde bylo plno hudby, tance, alkoholu, soutěží nebo taky dárečků. Zde naši zdravotníci ošetřili mnoho drobných úrazů
ŠVP Dolní Břežany
17-21 Červen '19
ŠVP Dolní Břežany
Krásným slunečným týdenem na Šumavě a na Vysočině zakončili pro děti konec školního roku naši dva zdravotníci na týdenním pobytu na škole v přírodě. Týden byl velice náročný, ale všichni si ho naplno užili a ve zdraví se vrátili domů.
Běh na moment 2019
   09    Červen '19
Běh na moment 2019
Finále MIA Aerobic Tour
   09    Červen '19
Finále MIA Aerobic Tour
Aerobic nás provázel celý den v Sportovní hale Fakulty sportovních studií MU v Brně. Neustále byla skvělá atmosféra a především děvčata předváděly skvěle odvedá vystoupení. I my jsme přiložily roku k dílu a "postavili na nohy" pár sportovců.
Ostravská Pyramida
08-09 Červen '19
Ostravská Pyramida
Muzejní noc - Dopravní podnik Ostrava
   08    Červen '19
Muzejní noc - Dopravní podnik Ostrava
ZoukTime! Summer paradise 2019
07-14 Červen '19
ZoukTime! Summer paradise 2019
Jako již tradičně v Chorvatsku pod vedením Pavly a Luďka Lužných se konal další mezinárodní taneční event. 170 návštěvíků z celého světa se potkalo v nádherném resortu 4* hotelu Lun na Ostrovu Pag. I zde naši zdravotníci měli dostatek práce tentokrát i s vážnějšími zraněními.
Landscape Festival
   30    Květen '19
Landscape Festival
I přes ne zcela příznivé počasí přišel hojný počet lidí na zahájení tehoto urbanistického festivalu, během kterého jste mohli slyšet širokou škálu muziky. Naštěstí tato akce si nevyžádala žádně větší ošetření.
Staropramen Zero - Ladronka
   18    Květen '19
Staropramen Zero - Ladronka
ŠVP ZŠ Barandov
13-17 Květen '19
ŠVP ZŠ Barandov
MIA Festival Brno
   05    Květen '19
MIA Festival Brno
Zakončení série MIA festivalu proběhla ve Fakultě sportovních studií Masarykovi univerzity. Účastníci se během celého dne mohli snažit o stupínkové umístění. Naše služby avšak byly potřeba, samozřejmě pouze drobné ošetření.
MIA Festival Olomouc
   28    Duben '19
MIA Festival Olomouc
Od brzkého rána se tanečníci a sportovci proháněli v záři světel před porotou ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci, aby získali medaile a poháry, které pro ně byly připraveny. Hojná účast i vysoké nasazení tanečníků se podepsalo i na zraněních, které naši zdravotníci ošetřili.
ŠVP Mezi školami
23-27 Duben '19
ŠVP Mezi školami
Od 23.-27.4. jela jedna naše zdravotnice do krásné přírody poblíž Slap, kde se starala o zdraví žáků ZŠ Mezi Školami. Všichni si výlet moc užili a odvezli si skvělé vzpomínky na krásy okolí i skvělý program, i přes drobné problémy se zdravím, které byly na místě vyřešeny.
ŠVP ZŠ Chocerady
23-27 Duben '19
ŠVP ZŠ Chocerady
Další krásný týden jsme strávili společně s 4. a 5. třídou ZŠ Chocerady tentokrán na krásném místě na Šumavě a to v obci Zadov na Horské chatě Cihelny. Děti si užily spoustu zábavy, ale i poučení při programu Přiroda je kamarád.
ZŠ Štěchovice
12-16 Duben '19
ZŠ Štěchovice
Plavecký výcvik Čertův mlýn
MIA Festival Ostrava
   07    Duben '19
MIA Festival Ostrava
Mladí, ale i starší tanečníci si během tohoto dne užili mnoho zábavy, skvělé hudby, ale především tance na Semifinále Mia festivalu v Ostravě. Mnoho z nich postoupilo do finále, ale některé to neminulo s drobným zraněním, u kterého zasahovali naši zdravotníci. Tanečníkům přejeme mnoho úspěchů!
ZŠ Křimická
01-11 Duben '19
ZŠ Křimická
Plavecký výcvik Čertův mlýn
ŠVP ZŠ Gen. Fajtla
25-29 Březen '19
ŠVP ZŠ Gen. Fajtla
Hotel Ort
Školení zaměstnanců ZŠ a MŠ Svinov
   21    Březen '19
Školení zaměstnanců ZŠ a MŠ Svinov
Život zachraňující úkony - tyto i další činnosti se naučilo celkem 43 zaměstnanců ve třech skupinách Základní a mateřské školy Svinov. Perfektní proaktivní přístup a zvídavost. Doufáme a přejeme, že nabyté vědomosti nikdy nebudou potřebovat.
Lyžařský kurz ZŠ Tyršova
16-20 Březen '19
Lyžařský kurz ZŠ Tyršova
Lumka
České derby - Ostrava vs. Praha
   12    Únor '19
České derby - Ostrava vs. Praha
Od 18. hodiny začal nelítostný souboj univerzitních hokejových týmů Ostravy a Prahy v RT Torax Aréně, která byla plná k prasknutí domácími fanoušky. Utkání se konalo jako součást ligy Evropské univerzitní hokejové asociace. Ostravský tým nakonec podlehl Praze, ale zápas to byl opravdu pěkný. Neobešel se ale bez několika zásahů našich zdravotníků, jak v řadách diváků, tak také účastníků klání, které vyústily ve dvě volání ZZS a převozy na traumacentrum FNO k dalšímu ošetření.
Lyžařský výcvik - ZŠ Petra Strozziho
07-11 Leden '19
Lyžařský výcvik - ZŠ Petra Strozziho
51 dětí + 4 pedagogové. Aniž by tušili co je čeká, vydali se na lyžařský výcvik do Jáchymova. Musíme říct, že příroda jim dopřávala sněhu jako už dlouho nikdo nepamatuje. Okna u hotelu zafoukána až do poloviny výšky a venku přes 2m sněhu a řádný vítr. Ale ani to jim nebránilo pořádně si tento týden užít jak po stránce lyžování, tak taky her, které pro děti instruktoři připravili.
Silvestrovské radovánky
28-02 Prosinec '18
Leden '19
Silvestrovské radovánky
Období nového roku využili naši zdravotníci v krásném prostředí zasněžených Beskyd jak k zábavě, tak k zdokonalování svých vědomostí a doškolování mladých zdravotníků. Další soustředění a teambuilding je již naplánován na únor a všichni se už teď moc těší.
MeGa Karibik Párty
   22    Prosinec '18
MeGa Karibik Párty
Stovky tanečníků, perfektní atmosféra, Salsa, Bachata, Kizomba, Kuduro a spousta dalšího tancování. Nejdříve na workshopech v taneční škole Akcent Ostrava a poté do dlouhých ranních hodin na párty v Garage Clubu s kapelou Pragason! Tak to je MeGa Vánoční Karibik Party v podání MG Dance! Pár zranění se nevyhlo ani této akci a tak i zde naši zdravotnící měli práci.
Moje Plazma - společné darování
   28    Listopad '18
Moje Plazma - společné darování
28.11.2018 se sešli naši členové a příznivci Rescue teamu - Ostravak.com na společné darování krevní plasmy v separačním centru Moje Plazma Ostrava. Krevní plasma je nenahraditelná pro výrobu životně důležitých léčiv. Proto jsme se i my zapojili pro dobrou věc. Odměna za odebranou plasmu z této akce poslouží k nákupu Automatického Externího Defibrilátoru. Pokud i vy se budete chtít zapojit a podpořit jak výrobu životně důlležitých léků, tak přispět na vybavení našeho týmů, můžete nás kontaktovat emailem na adrese rescue@ostravak.com
Ostravské Derby 2018
   27    Listopad '18
Ostravské Derby 2018
17. hodinou se otevřely brány Ostravar arény a 8198 fanoušků univerzitního hokeje zaplnilo halu a vytvořili neskutečnou atmosféru pro již 6. hokejové derby mezi Vysokou školou báňskou a Ostravskou univerzitou. Po 4 leté vládě VŠB letos vyhrála OSU a to 5:2. Naši zdravotníci, i přes veselí, které panovalo, ošetřili naštěstí jen drobná zranění.
Otevření Outlet arény Moravia
22-24 Listopad '18
Otevření Outlet arény Moravia
I za teplot atakujících bod mrazu naši zdravotníci asistovali 3 dny při otevření nákupního centra Outlet aréna Moravia. Během této doby navštívilo nákupní centum tisíce návštěvníku. Naši zdravotníci toho využili a návštěvníky seznamovali s aplikací Záchranka.
Adaptační pobyt ZŠ Brandýs nad Labem
03-05 Říjen '18
Adaptační pobyt ZŠ Brandýs nad Labem
Tři nabité dny v nádherném prostředí obce Strážné v Krkonošském národním parku, 2 třídy rozpustilých dětí, ale i spousta výletů a zábavy. Tak se dá shrnout pobyt s Základní školou Brandýs nad Labem. Prostředí Hotelu Vltava můžeme jedině doporučit.
Běh pro Spolek na ochranu zvířat
   29    Září '18
Běh pro Spolek na ochranu zvířat
29.9.2018 se v lesích Landeku konal Charitativní běh pro Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Již v 13 hodin začal nabitý program plný zábavy, vystoupení a koncertů kapel Easy Step a Fíha. Vrcholem doprovodného programu bylo vystoupení Markéty Konvičkové. Přejeme všem zvířátkům brzký nový domov a hodné páníčky.
ZoukTime! 2018
28-02 Září '18
Říjen '18
ZoukTime! 2018
Adaptační pobyt ZŠ Stará Boleslav
17-21 Září '18
Adaptační pobyt ZŠ Stará Boleslav
Slezan 02 fest
   08    Září '18
Slezan 02 fest
I přes deštivý úvod a podmáčený terén byl druhý ročník SLEZAN 02 FESTu krásný zážitek nejen pro dospělé, ale i pro děti. Myška Klárka a veverka Terka byly velkým hitem pro nejmenší. Malování na tváře a dětské dílničky a workshopy byly neustále vytížené. Taneční studio Dancepoint předvedlo ukázky svých vystoupení a roztancovalo celou stodolu. Program pod pergolou odstartoval báječný ŠUBA DUBA BAND. Pro mnohé neznámý DRINGS ATER (DR= doktoři a INGS = inženýři) překvapili fajn muzikou. Následoval Kazachstán a Jakub Tichý. Rock&Roll Marcela Woodmanna roztančil celý nejen celé podmáčené hlediště na dně bývalého rybníku, ale i celý park.
Zouktime! Holiday 2018
01-09 Září '18
Zouktime! Holiday 2018
Září bez Zouku už si ani neumíme představit. Nádherná mezinárodní akce v Chorvatskou pod taktovkou Pavly a Luďka Lužných z tanečního studia Stolárna v Brně. Cca 400 tanečníku z 25 států to už je akce obřích rozměrů. Takováto akce se už ale neobejde bez zdravotních komplikací - nemoci a zranění si nevybíráme. Jsme rádi že se na takovéto kráse můžeme podílet jako organizátoři ne jen po zdravotnické stránce.
Helax Párty - Frýdlant nad Ostravicí
   31    Srpen '18
Helax Párty - Frýdlant nad Ostravicí
Helax Párty - Frýdlant nad Ostravicí
   27    Červenec '18
Helax Párty - Frýdlant nad Ostravicí
Letní tábory - Agentura 7
09-28 Červenec '18
Srpen '18
Letní tábory - Agentura 7
Celé léto se naši zdravotníci podíleli na chodu letních táborů Agentury 7 (A7 camps) pořádaných v Náměšti nad Oslavou, Varvažově a Dvorské boudě v Krkonoších. Neskutečný zápřah se očekával a také nastal. Stovky ošetření a desítky návštěv v nemocnicích jsou již standartem, ale to už tak na táborech býva. Smutné ale je, že po zvážení zážitků a chování pracovníků techto táborů, převážne majitelů bratrů Radka a Luboše Krausových a hlavního zdravotníka Jaroslava Dvořáka, rozhodně nemůžeme s klidným svědomím doporučit jejich služby. Nejen my jsme se rozhodli již nadále nespolupracovat s touto agenturou.
Helax Párty - Frýdlant nad Ostravicí
   30    Červen '18
Helax Párty - Frýdlant nad Ostravicí
V 20:00 30.8.2018 se otevřela brána koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí pro taneční párty Helax Open Air, kterou postupně navštívilo cca 700 návštěvníků. Security služba pilně celý večer pečlivě třídila návštěvníky na mladistvé a již dospělé. I naši zdravotníci na místě měli dostatek práce a také jedno předání do rukou ZZS slečny po kolapsu, kterému předcházelo požití neznáme omamné látky. Doufáme v klidnější průběh nadcházejících akcí.
Koncert Lucie Bílé - Kozlovice
   23    Červen '18
Koncert Lucie Bílé - Kozlovice
Téměř 1300 návštěvníku se i přes velmi nepříznivé počasí přišlo podívat na koncert Lucie Bílé, který se konal v Kozlovicích v areálu koupaliště. Koncert byl krásný i přes nepřízeň počasí a nutnost zásahu našich zdravotníků, a také další okolnostmi, vynucenou spolupráci s ZZS MSK.
ŠVP ZŠ Dolní Břežany
18-22 Červen '18
ŠVP ZŠ Dolní Břežany
V týdnu od 18. do 22. června se 5. a 6. třída Základní školy Dolní Břežany vypravila do krásného prostření jižní Moravy, přesněji obce Heřmaň, kde v Benešovském mlýně strávili svůj pobyt školy v přírodě. Součástí programu bylo i dopoledne věnované první pomoci, kde žáci příjemně překvapili svými znalostmi i zvídavými otázkami. I když "děti" byly velmi hodné, zranění a ošetření našim zdravotníkem se jim nevyhnuly a následně i jedno ošetření v nemocnici. Přejeme brzké uzdravení a krásné známky k vysvědčení.
ZoukTime summer paradise
07-14 Červen '18
ZoukTime summer paradise
Chorvatsko - Ostrov Pag - Luna Island hotel - místo týdenního tančení a relaxačního maratonu. 140 návštěvíků z 19 států přijelo na toto překrásné místo, aby strávili nádherné chvíle v, na Chorvatsko, až luxusním hotelu, s velmi příjemnými zaměstnanci a výborným jídlem. Moře průzračné, teploty víc než příznivé jak pro opalování a koupání, tak také pro tancování až do brzkých ranních hodin. Mořžští obyvatelé, ale také vypětí účastníku, se podepsalo několika zraněními, které jsme úspěšně ošetřili.
Mia Festival Ostrava
   08    Duben '18
Mia Festival Ostrava
Mia Festival - Děti fitness aneb sportem proti drogám - semifinále Ostrava.
Trend Cup 2018 - Taneční liga
   07    Duben '18
Trend Cup 2018 - Taneční liga
Již od brzkého sobotního rána se v Trojhalí Karolína začali sjíždět tanečníci standartních i latinskoamerických tanců k účasti na jedné z největších tanečních soutěží na Ostravsku Trend Cup 2018 Taneční liga juniorů a mládeže. Celý den se nesl v krásných rytmech a naši zdravotníci byli k dispozici nejen téměř 700 tanečníkům, ale samozřejmě i všem pořadatelům, porotcům a divákům. Akce si vyžádala nejedno ošetření jak z naší strany, tak i následně ze strany lékařů v nemocnici.
Cvičení SPJ PČR
   04    Duben '18
Cvičení SPJ PČR
Ve středu 4.4.2018 se v ranních hodinách setkali členové ZZS MSK, SPJ PČR a asi 20 dobrovolníků ke cvičení mimořádné události. Na programu bylo několik scénářů zásahu SPJ proti střelcům v budově gymnázia. I naši zdravotníci si z této akce krom zábavy odnesli několik poznatků jak o práci PČR, tak také o práci ZZS při třídění, ošetření a transportu pacientů při hromadném neštěstí. Těšíme se na další spolupráci.
Pohár SK Sigma Olomouc
17-18 Březen '18
Pohár SK Sigma Olomouc
I přes mrazy, které udeřily během uplynulého víkendu, se na hřišti ZŠ Heyrovského Olomouc konal Turnaj O pohár Fotbalové akademie SK Sigma Olomouc, kterého se zúčastnili mladí nadějní fotbalisté do 13 let z 6 států. Naši zdravotníci po celou dobu turnaje byli připraveni a ošetřili několik zranění, ale také i aktuálně vzniklá onemocnění. Některá zranění si vyžádala další ošetření ve Fakultní nemocnice Olomouc. Všem zraněným přejeme brzké uzdravení a návrat na trávník k jejich slibné kariéře.
WestZoukTime! 2018
02-05 Únor '18
WestZoukTime! 2018
Ve dnech 3.-6.1.2018 se naši zdravotnící zúčastnili mezinározního tanečního kongresu v Brně pořádáného tanečním studiem Stolárna pod vedením manželů Luďka a Pavly Lužnými. Během akce bylo ošetřeno pár tanečníků s drobnými poraněními.
Crystal Cup 2017
16-17 Prosinec '17
Crystal Cup 2017
16. 12. 2017 se Kulturní dům města Ostravy rozezněl v rytmech Standardních a Latinskoamerických rytmů, které doprovázely Taneční ligu, nejvyšší celoroční seoutěž v společenském tanci. Během dvoudenního klání se zde vystřídaly stovky tanečních párů a naši zdravotníci byly u toho. Ošetřeno bylo nekolik tanečníků a i členů organizačního týmu.
ZoukTime! 2017
29-31 Říjen '17
ZoukTime! 2017
Taneční studio Stolárna uspořádala v Brněnském Babylonu mezinárodní kongres Braziského Zouku kterého se zůčastili stovky tanečníků od USA po Japonsko. Naši zdravotnicí byli celou dobu na mítě a ošetřili řadu tanečníků i lektorů s drobnými i vážnějšími zravotními komplikacemi.
COOL DANCE Frýdlant 2017
   03    Červen '17
COOL DANCE Frýdlant 2017
TK Antonio společne s CoolDance pořádali v Frýdlantu nad Ostravicí krásnou soutěž ve společenských tancích pro malé i velké tanečníky. Naši zdravotnicí byli od rána na mítě a ošetřili řadu tanečníků s drobnými i vážnějšími zraněními.
Medical Problems

Zarezervujte si termín Vaší akce ještě dnes

Kontaktujte Nás

Ostrava
Czech Republic
+420-555-11-23-01