Z Našeho Života

České derby
  12  Únor '19
Od 18. hodiny začal nelítostný souboj univerzitných hokejových týmů Ostravy a Prahy v RT Torax Aréně která byla plná k prasknutí domácími fanoušky. Utkání se konalo jako součást ligy Evropské univerzitní hokejové asociace. Ostravský tým nakonec podlehl Praze, ale zápas to byl opravdu pěkný. Neobešel se ale bez několika zásahů našich zdravotníků jak v řadách diváků, tak také účastníků klání, které vyústily ve dvě volání ZZS a převozy na traumacentrum FNO k dalšímu ošetření.
ZŠ Strozziho
07-11Leden '19
51 dětí + 4 pedagogové. Aniž by tušili co je čeká, vydali se na lyžařský výcvik do Jáchymova. Musíme říct, že příroda jim dopřávala sněhu jako už dlouho nikdo nepamatuje. Okna u hotelu zafoukána až do poloviny výšky a venku přes 2m sněhu a řádný vítr. Ale ani to jim nebránilo pořádně si tento týden užít jak po stránce lyžování, tak taky her, které pro děti instruktoři připravili.
ZŠ Strozziho
28-02Prosinec '18
Leden '19
Období nového roku využili naši zdravotníci v krásném prostředí zasněžených Beskyd jak k zábavě, tak k zdokonalování svých vědomostí a doškolování mladých zdravorníku. Další soustředění a teambuilding je již naplánován na únor a všichni se už teď moc těší.
Moje plazma - společné darování
  22  Prosinec '18
Stovky tanečníků, perfektní atmosféra, Salsa, Bachata, Kizomba, Kuduro a spousta dalšího tancování. Nejdříve na workshopech v taneční škole Akcent Ostrava a poté do dlouhých ranních hodin na párty v Garage Clubu s kapelou Pragason! Tak to je MeGa Vánoční Karibik Party v podání MG Dance! Pár zranění se nevyhlo ani této akci a tak i zde naši zdravotnící měli práci.
Moje plazma - společné darování
  28  Listopad '18
28.11.2018 se sešli naši členové a příznivci Rescue teamu - Ostravak.com na společné darování krevní plasmy v separačním centru Moje Plazma Ostrava. Krevní plasma je nenahraditelná pro výrobu životně důležitých léčiv. Proto jsme se i my zapojili pro dobrou věc. Odměna za odebranou plasmu z této akce poslouží k nákupu Automatického Externího Defibrilátoru. Pokud i vy se budete chtít zapojit a podpořit jak výrobu životně důlležitých léků, tak přispět na vybavení našeho týmů, prosím kontaktujte nás emailem na adrese rescue@ostravak.com
Ostravské derby 2018
  27  Listopad '18
17. hodinou se otevřely brány Ostravar arény a 8198 fanoušků univerzitního hokeje zaplnilo halu a vytvořili nezkutečnou atmosféru pro již 6. hokejové derby mezi Vysokou školou báňskou a Ostravskou univerzitou. Po 4 leté vládě VŠB letos vyhrála OSU a to 5:2. Naši zdravotníci, i přes veselí které panovalo, ošetři naštěstí jen drobná zranění.
outlet arena moravia
22-24Listopad '18
I za teplot atakujících bod mrazu, naši zdravotníci asistovali 3 dny při otevření nákupního centra Outlet aréna Moravia. Během této doby navšívilo nákupní centum tisíce návštěvníku. Naši zdravotníci toho využili a návštěvníky seznaovali s aplikací Záchranka.
beh_psi
03-05Říjen '18
Tři nabité dny v nádherném prostředí obce Strážné v Krkonošském národním parku, 2 třídy rozpustilých dětí, ale i spousta výletů a zábavy. Tak se dá shrnout pobyt s Základní školou Brandýs nad Labem. Prostředí Hotelu Vltava můžeme jedině doporučit.
beh_psi
  29  Září '18
29.9.2018 se v lesích Landeku konal Charitativní běh pro Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Již v 13 hodin začal nabitý program plný zábavy, vystoupení a koncertů kapel Easy Step a Fíha. Vrcholem doprovodného programu bylo vystoupení Markéty Konvičkové. Přejeme všem zvířátkům brzký nový domov a hodné páníčky.
beh_psi
  08  Září '18
I přes deštivý úvod a podmáčený terén byl druhý ročník SLEZAN 02 FESTu krásný zážitek nejen pro dospělé, ale i pro děti. Myška Klárka a veverka Terka byly velkým hitem pro nejmenší. Malování na tváře a dětské dílničky a workshopy byly neustále vytížené. Taneční studio Dancepoint předvedlo ukázky svých vystoupení a roztancovalo celou stodolu. Program pod pergolou odstartoval báječný ŠUBA DUBA BAND. Pro mnohé neznámí DRINGS ATER (DR= doktoři a INGS = inženýři) překvapili fajn muzikou. Následoval Kazachstán a Jakub Tichý. Rock&Roll Marcela Woodmanna roztančil celý nejen celé podmáčené hlediště na dně bývalého rybníku, ale i celý park.
Helax
9.7.-28.8.2018
Celé léto se naši zdravotníci podíleli na chodu letních táborů Agentury 7 (A7 camps) pořádaných v Náměšti nad Oslavou, Varvažově a Dvorské boudě v Krkonoších. Neskutečný zápřah se očekával a také nastal. Stovky ošetření a desítky návštěv v nemocnicích jsou již standartem, ale to už tak na táborech býva. Smutné ale je, že po zvážení zážitků a chování pracovníků techto táborů, převážne majitelů bratrů Radka a Luboše Krausových a hlavního zdravotníka Jaroslava Dvořáka, rozhodně nemůžeme s klidným svědomím doporučit jejich služby. Nejen my jsme se rozhodi již nadále nespolupracovat s touto agenturou.
Helax
  30  Červen '18
V 20:00 30.8.2018 se otevřela brána koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí pro taneční párty Helax Open Air, kterou postupně navštívilo cca 700 návštěvníků. Security služba pilně celý večer pečlivě třídila návštěvníky na mladistvé a již dospělé. I naši zdravotníci na místě měli dostatek práce a také jedno předání do rukou ZZS slečny po kolapsu, kterému předcházelo požití neznáme omamné látky. Doufáme v klidnější průběh nadcházejících akcí.
Lucie Bílá
  23  Červen '18
Téměř 1300 návštěvníku se i přes velmi nepříznivé počasí přišlo podívat na koncert Lucie Bílé, který se konal v Kozlovicích v areálu koupaliště. Koncert byl krásný i přes nepřízeň počasí a nutnost zásahu našich zdravotníků, a také další okolnostmi, vynucenou spolupráci s ZZS MSK.
trend cup 2018
18-22Červen '18
V týdnu od 18. do 22. června se 5. a 6. třída Základní školy Dolní Břežany vypravila do krásného prostření jižní Moravy, přesněji obce Heřmaň, kde v Benešovském mlýně strávili svůj pobyt školy v přírodě. Součástí programu bylo i dopoledne věnované první pomoci, kde žáci příjemně překvapili svými znalostmi i zvídavými otázkami. I když "děti" byly velmi hodné, zranění a ošetření našim zdravotníkem se jim nevyhnuly a následně i jedno ošetření v nemocnici. Přejeme brzké uzdravení a krásné známky k vysvědčení.
trend cup 2018
07-14Červen '18
Chorvatsko - Ostrov Pag - Luna Island hotel - místo týdenního tančení a relaxačního maratonu. 140 návštěvíků z 19 států přijelo na toto překrásné místo, aby strávili nádherné chvíle v, na Chorvatsko, až luxusním hotelu, s velmi příjemnými zaměstnanci a výborným jídlem. Moře průzračné, teploty víc než příznivé jak pro opalování a koupání, tak také pro tancování až do brzkých ranních hodin. Mořžští obyvatelé, ale také vypětí účastníku, se podepsalo několika zraněními, které jsme úspěšně ošetřili.
trend cup 2018
  08  Duben '18
Mia Festival - Děti fitness aneb sportem proti drogám - semifinále Ostrava.
trend cup 2018
  07  Duben '18
Již od brzkého sobotního rána se v Trojhalí Karolína začali sjíždět tanečníci standartních i latinskoamerických tanců k účasti na jedné z největších tanečních soutěží na Ostravsku Trend Cup 2018 Taneční liga juniorů a mládeže. Celý den se nesl v krásných rytmech a naši zdravotníci byli k dispozici nejen téměř 700 tanečníkům, ale samozřejmě i všem pořadatelům, porotcům a divákům. Akce si vyžádala nejedno ošetření jak z naší strany, tak i následně ze strany lékařů v nemocnici.
Cvičení SPJ PČR
  04  Duben '18
Ve středu 4.4.2018 se v ranních hodinách setkali členové ZZS MSK, SPJ PČR a asi 20 dobrovolníků ke cvičení mimořádné události. Na programu bylo několik scénářů zásahu SPJ proti střelcům v budově gymnázia. I naši zdravotníci si z této akce krom zábavy odnesli několik poznatků jak o práci PČR, tak také o práci ZZS při třídění, ošetření a transportu pacientů při hromadném neštěstí. Těšíme se na další spolupráci.
WestZoukTime! 2017
17-18Březen '18
I přes mrazy, které udeřily během uplynulého víkendu, se na hřišti ZŠ Heyrovského Olomouc konal Turnaj O pohár Fotbalové akademie SK Sigma Olomouc, kterého se zúčastnili mladí nadějní fotbalisté do 13 let z 6 států. Naši zdravotníci po celou dobu turnaje byli připraveni a ošetřili několik zranění, ale také i aktuálně vzniklá onemocnění. Některá zranění si vyžádala další ošetření ve Fakultní nemocnice Olomouc. Všem zraněným přejeme brzké uzdravení a návrat na trávník k jejich slibné kariéře.
WestZoukTime! 2017
02-05Únor '18
Ve dnech 3.-6.1.2018 se naši zdravotnící zúčastnili mezinározního tanečního kongresu v Brně pořádáného tanečním studiem Stolárna pod vedením manželů Luďka a Pavly Lužnými. Během akce bylo ošetřeno pár tanečníků s drobnými poraněními.
Crystal Cup 2017
16-17Prosinec '17
16. 12. 2017 se Kulturní dům města Ostravy rozezněl v rytmech Standardních a Latinskoamerických rytmů, které doprovázely Taneční ligu, nejvyšší celoroční seoutěž v společenském tanci. Během dvoudenního klání se zde vystřídaly stovky tanečních párů a naši zdravotníci byly u toho. Ošetřeno bylo nekolik tanečníků a i členů organizačního týmu.
Zouktime 2017
29-31Říjen '17
Taneční studio Stolárna uspořádala v Brněnském Babylonu mezinárodní kongres Braziského Zouku kterého se zůčastili stovky tanečníků od USA po Japonsko. Naši zdravotnicí byli celou dobu na mítě a ošetřili řadu tanečníků i lektorů s drobnými i vážnějšími zravotními komplikacemi.
TK Antonio 2017
  03  Červen '17
TK Antonio společne s CoolDance pořádali v Frýdlantu nad Ostravicí krásnou soutěž ve společenských tancích pro malé i velké tanečníky. Naši zdravotnicí byli od rána na mítě a ošetřili řadu tanečníků s drobnými i vážnějšími zraněními.
Read More
Medical Problems

Zarezervujte si termín Vaší akce ještě dnes

Kontaktujte Nás

Ostrava
Czech Republic
+420-555-11-23-01